sobota 15. prosinec 2018   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Události > Na další semestr k nám přijelo nejvíce Turků a Francouzů

Na další semestr k nám přijelo nejvíce Turků a Francouzů

Welcome Days (3).JPG
Welcome!

Včera jsme na Welcome Days přivítali nové studenty ze zahraničí, kteří u nás budou v nadcházejícím semestru studovat. Přijelo jich 88.

Nejpočetnější skupina jsou studenti, kteří přijeli na studijní pobyt přes program mobilit Erasmus+. Mezi nimi převažují Turci (29 studentů) a Francouzi (22 studentů), potkávat se budeme v nadcházejícím semestru ale také s Řeky, Slováky, Poláky, Bulhary či Němci.

Mimo program Erasmus+ přijelo několik dalších studentů z Malajsie a Tchaj-wanu díky meziuniverzitním smlouvám a studenti z Ekvádoru díky kreditovým mobilitám. Celkem osm studentů z těchto exotických zemí.

Klub Erasmus student network (ESN) při naší univerzitě ve spolupráci se Zahraničním oddělením TUL připravil po celý tento týden pro zahraniční studenty program, který jim má pomoci lépe se seznámit s univerzitou, městem i regionem a také mezi sebou. Součástí Welcome Days je výlet na Ještěd, výlet na Sněžku, prohlídka města, bruslení, společné vaření nebo třeba kurz češtiny.

Z Technické univerzity v Liberci vycestuje v tomto semestru 15 studentů na stáže a 57 na studijní pobyt přes program Erasmus+. Největší zájem je tradičně o vysoké školy v Portugalsku.

-pir- 

Galerie

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
T-intra
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání