Firmy a studenti tváří v tvář

T-Fórum 2018 na naší univerzitě (2).JPG
Firmy a studenti na jednom místě

Firem se už hlásí více, než může veletrh pracovních příležitostí, stáží a praxí pojmout. Před 23 lety přijelo na první ročník devět firem, letos pořadatelé zastavili přihlašování prezentačních stánků na čísle 60.

„Jednotlivá stanoviště byla rozebrána velmi rychle poté, co jsme rezervační systém otevřeli. Už loni poptávka převyšovala kapacitu veletrhu a letos byl zájem ještě větší. Více stánků se sem ale nevejde a na univerzitě už není nikde větší vnitřní prostor,“ říká Josef Břoušek z pořádající liberecké pobočky mezinárodní organizace IAESTE a také člen katedry vozidel a motorů FS TUL.

Firmy už si termín rezervací míst na veletrhu T-Fórum, podle Břouška, dobře hlídají, a veletrh už žádnou další propagaci nepotřebuje.

Za studenty včera přijely Benteler, Preciosa, ČEZ, Škoda Auto, DryLock, Altran, Bosch a mnoho dalších, které jezdí pravidelně. Zástupci firem se ptají po absolventech technických oborů, hledají konstruktéry, vývojáře, elektrotechniky, programátory, lidi schopné pracovat v moderním plastikářském průmyslu, na CNC strojích atd. Nabídky dostali i lidé do obchodních, personálních a propagačních oddělení. Firmy nabízejí práci, praxi, stáže, stipendia, spolupráci na bakalářských a diplomových pracích.

T-Fórum se příznačně koná v prostoru před menzou, protože po šikovných studentech a především absolventech je ve firmách hlad.

Nováčkem mezi letošními účastníky byla Fakultní nemocnice v Motole.

„Chybí nám desítky všeobecných sester a uplatnili bychom bez problémů 15 radiologických asistentů, vítáme také laboranty,“ řekla redakci T-UNI Ivana Hennová, která v Motole pracuje jako radiologická asistentka. Absolventi liberecké fakulty zdravotnických studií už v Motole pracují a reference jsou na ně, podle Hennové, vynikající, proto přijela s kolegyní na T-Fórum dělat nábor osobně.

„Jsme fakultní nemocnice, máme specializovaná centra, jako je iktové centrum, dětské kardiocentrum, dělá se u nás výzkum a také medicína na špičkové úrovni. To člověka v jeho profesi staví stále před nové případy a posouvá ho to dál,“ říká Renata Všetečková, která v Motole pracuje jako všeobecná sestra.

Na veletrhu T-Fórum se letos soutěžilo o i-pad a Student Business Club tu oficiálně vyhlašoval vítěze soutěže O nejlepší start-up TUL 2018. Soutěž není na veletrhu pracovních příležitostí náhodou, dokazuje, že člověk může pomoci nepřebernému množství firem a institucí prosperovat a naplňovat jejich vize, nebo se může chopit vlastního nápadu a uvést ho v život jako start-up. Vyhlášení letošních vítězů se budeme na T-UNI věnovat v dalším článku.

Radek Pirkl

Další články v rubrice

Zůstaň v kontaktu s univerzitou

T-UNI Univerzitní časopis /
University Magazine

Nepřehlédněte
tipy redakce