sobota 21. září 2019   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Univerzita > Fakulta jako mezinárodní vesmírná stanice, na kterou se sjíždí odborníci z celého světa

osamu-okamura-foto-portret-foto-tesar-1024x683.jpg
Nový děkan FA TUL Osamu Okamura. Foto: Tomáš Tesař (LZ)

ROZHOVOR. Fakultu umění a architektury TUL vede od 1. února 2019 Osamu Okamura, který chce své nové působiště více propojit se světem a s novými technologiemi. Zpravodajský server Libereckezpravy.cz položil novému děkanovi několik otázek.

Redaktor serveru Tomáš Tesař se mimo jiné ptá:

Takže klíčovým argumentem, proč jste se chtěl stát děkanem FA, byla hlavně historie a úspěchy kolem kanceláře SIAL?

Stoprocentně. V oblasti architektury vnímám Liberec stále jako velmi zajímavé centrum výzkumu. Je to dané pochopitelně i lidmi, kteří tady na škole působili a působí. A jedním z mých cílů tady bude tuhle stránku posilovat a dál sem zvát špičkové odborníky nejen na architekturu a urbanismus, ale i moderní technologie. Ostatně, ty považuji za další specifikum místní fakulty. A zároveň něco, co mě opravdu hodně zajímá.

Celý rozhovor čtěte na Libereckezpravy.cz.

-red-