Termíny pro přihlášky se blíží – podávejte je do 30. a 31. března

ruka 059.jpg
Roboti vás učit nebudou, ale můžete se na nich učit

Jaké nové obory a programy si můžete na TULce zapsat? Třeba Technologii plastů a kompozitů, bakalářský obor Mechatronika nebo program Hospodářská politika v globálním prostředí.

Novinky na fakultě mechatroniky, informatiky a mezioborových studií

Termín pro přihlášky do 1. kola přijímacího řízení uplyne nejdříve na fakultě mechatroniky, informatiky a mezioborových studií (FM). Pro všechny bakalářské obory platí 1. termín sobota 30. března.

Jsou mezi nimi i novinky, jednou z nich je obor Mechatronika. Studenti se během studia tohoto bakalářského oboru zaměří na ty oblasti, které v současnosti hýbou světem a které se označují pojmem Industry 4.0. Více píšeme o novém oboru zde.

Další novinkou v nabídce bakalářského studia na FM je nově akreditovaný bakalářský program Informační technologie, který nově nabízí tři specializace:

Aplikovaná informatika se zaměřením na oblast vývoje softwarových produktů, návrhu databázových, informačních a internetových aplikací.

Druhou specializací je Informatika a logistika se zaměřením na informatiku, elektrotechniku, ekonomiku, logistiku, řízení a spolehlivost.

Třetí jsou Inteligentní systémy se zaměřením na oblast umělé inteligence, strojové učení, práci s velkými datovými soubory a vytěžování informací. O této specializaci píšeme více zde.

Pro navazující magisterské studium na FM je s přihláškami čas do 30. dubna 2019.

Vše potřebné k přihláškám najdete zde.

Novinky na fakultě strojní

Fakulta strojní nabídne od nového akademického roku 2019/2020 hned několik novinek. Na bakalářském stupni je to nově koncipovaný studijní program Strojírenství, jehož cílem je především užší propojení s praxí.

Přihlášky do 1. kola přijímacího řízení pro toto studium a magisterské studium Aplikovaná mechanika přijímá Fakulta strojní Technické univerzity v Liberci do neděle 31. března 2019.

Další novinkou na fakultě je navazující magisterské studium Technologie plastů a kompozitů, jediné komplexně pojaté studium tohoto zaměření v České republice. Píšeme o něm více zde.

Na nový obor Technologie plastů a kompozitů a další navazující magisterské obory si můžete podávat přihlášky až do 31. července 2019.

Více k přijímacímu řízení na FS zde.

Novinky na ekonomické fakultě

Další fakulta, která přináší rozsáhlejší novinky v nabídce studia je ekonomická fakulta. Především se jedná o navazující magisterský program Hospodářská politika v globálním prostředí. Nové studium má dát světu odborníky, kteří budou schopni chápat dění na domácím i světovém trhu v širokých geopolitických souvislostech.

Píšeme o něm více zde.

Druhou novinkou v navazujícím magisterském studiu je program Podniková ekonomika se dvěma specializacemi Management podnikových procesů a Marketing a mezinárodní obchod. Je to nabídka pro uchazeče, kteří chtějí především pochopit souvislosti podnikových činností.

A Ekonomická fakulta TUL inovovala i na úrovni bakalářského stupně studia. Nově nabízí studijní program Podniková ekonomika se specializacemi Management výroby a Management služeb a studijní program Mezinárodní ekonomické vztahy se specializacemi Mezinárodní obchod a Cestovní ruch.

Ke studiu na Ekonomické fakultě TUL se můžete hlásit do neděle 31. března, přihlášku stačí vyplnit a poslat pouze elektronicky.

Více k těmto programům a specializacím najdete zde.

Novinky na fakultě textilní

Fakulta textilní uzavírá přihlášky pro všechny obory bakalářského a navazujícího magisterského studia také v neděli 31. března 2019. Přihlásit se už nelze pouze na obor Textilní a oděvní návrhářství.

Fakulta nabízí od nového akademického roku nové doktorské studium Průmyslové inženýrství. Tam máte na přihlášku do 2. kola přijímacího řízení čas do června.

Podrobnosti k oborům a přijímacímu řízení na fakultě textilní jsou zde.

Univerzita Nisa

Na mezinárodní joint degree studijní program Univerzita Nisa, kdy student absolvuje bakalářské studium Information and Communication Management na naší, německé a polské univerzitě, můžete podávat přihlášky do pondělí 1. dubna.

Více informací k programu vyučovaném v angličtině najdete zde.

Na přihlášky na další fakulty je ještě čas

Čas s podáváním přihlášek máte na fakultě přírodovědně-humanitní a pedagogické, a to do 30. dubna 2019, a na fakultě zdravotnických studií – do 24. května 2019.

Přihlášky k bakalářskému studiu na fakultě umění a architektury se podávají vždy už na podzim předchozího roku, do navazujícího magisterského studia je termín také do 31. března 2019.

Přehled nabídky studia na Technické univerzitě najdete na webu Find true north.

Přihlášku ke studiu je potřeba nejprve vyplnit elektronicky, najdete ji zde.

-pir-