Studenti i vedení TUL se distancují od soutěže Miss Studentka

Studentská unie TUL i vedení Technické univerzity v Liberci se distancují od   soutěže „Miss Studentka 2013/2014“, kterou Česká studentská unie (ČeSU) propaguje na univerzitách prostřednictvím regionálních kol. Na liberecké univerzitě láká studentky do regionálního kola Miss TUL. Studentská unie TUL, která pod záštitou rektora TUL a ve spolupráci s ESN Liberec pořádá vlastní soutěž „Univerzitní miss“, se ohrazuje proti podivným a neseriozním praktikám organizátorů Miss Studentka a parazitováním na solidně vedené soutěži.

Studentská unie TUL tak reaguje na stížnosti studentek, které se do této komerční soutěže přihlásily a následně zjistily, že organizátoři přes internet prodávají bez jejich vědomí sexy fotografie a dokonce nabízejí možnost je kontaktovat.

Nemáme se soutěží pořádanou centrálně Českou studentskou unií nic společného. Nemáme ani nic společného s uskupením ČeSU, které jsme opustili zhruba před šesti měsíci právě kvůli jeho netransparentnímu směřování a podivnému způsobu financování. Informovali jsme proto pana rektora a záležitost jsme předali právnímu oddělení univerzity,“ řekl předseda Studentské unie TUL Radek Němeček s tím, že liberečtí studenti budou usilovat o zrušení komerční soutěže Miss Studentka.

Univerzitní miss“ je soutěží studentů Technické univerzity v Liberci. Finále, kde se utká 16 finalistek a finalistů, se zahájí netradičním způsobem letní semestr.„V naší soutěži se žádné fotky studentek ale rozhodně zneužívat nebudou“řekla organizátorka soutěže Univerzitní MissAneta Iblová (členka SU TUL) s tím, že SU TUL doporučuje libereckým studentkám, aby ze soutěže Miss Studentka odstoupily.  Oficiální stanovisko SU TUL najdete zde..

Regionální kolo „Miss TUL“ je organizováno a propagováno bez vědomí a souhlasu Technické univerzity v Liberci. Od této soutěže se distancujeme a zvažujeme právní kroky proti zneužívání a na ochranu dobrého jména naší univerzity,“ potvrdil rektor TUL Zdeněk Kůs.
J. Kočárková