Univerzita bude mít sedmou fakultu

senát 008.jpg
Senát se dnes vyslovil pro vznik nové fakulty

Po více než dvaceti letech vzniká na Technické univerzitě v Liberci nová fakulta. Fakulta zdravotnických studií vznikne transformací ústavu zdravotnických studií. Její vznik dnes schválil akademický senát univerzity.

Návrh na zřízení Fakulty zdravotnických studií TUL předložil dnes dopoledne akademickému senátu rektor Zdeněk Kůs. Akademický senát Technické univerzity v Liberci vznik nové fakulty schválil: pro bylo 15 senátorů, proti žádný, jeden ze senátorů se hlasování zdržel. V diskuzi před schválením návrhu padaly dotazy a připomínky k rozpočtu nové fakulty, k její vědecké činnosti a další.

Senátoři schválili také Statut fakulty zdravotnických studií, její stipendijní a disciplinární řád, volební a jednací řád akademického senátu nové fakulty a jednací řád vědecké rady fakulty.

Rektor senátorům načrtl možný harmonogram transformace současného ústavu na fakultu. „Vznik fakulty a její vnitřní předpisy jsou dnešním hlasováním schváleny, fakulta by měla vzniknout k 1. srpnu 2016,“ řekl rektor s tím, že během srpna by ministerstvo mohlo převést akreditace z ústavu na fakultu, během léta a začátkem podzimu by se zvolil akademický senát fakulty a děkan. Od nového akademického roku 2016/2017 by se v ideálním případě studenti už zapisovali ke studiu na fakultu zdravotnických studií,“ uzavřel rektor Kůs.

V dalším jednání měl Akademický senát Technické univerzity v Liberci na programu mimo jiné schvalování změn některých vnitřních předpisů univerzity a také projednal návrh směrnice rektora – procedurální kroky, bez kterých by nebylo možné otevřít doktorský studijní program Nanotechnologie uskutečňovaný univerzitou.

„Schválením těchto změn je nyní možné, abychom začali přijímat studenty do nového typu studijního programu, který na naší univerzitě ještě nebyl,“ řekl senátu po hlasování o příslušných změnách rektor Zdeněk Kůs.

Senát si na dnešním zasedání dal také lhůtu na písemné připomínkování Výroční zprávy o činnosti TUL za rok 2015 do pátku tohoto týdne.

-pir-