Spondeo ac polliceor – začaly promoce

Fakulta textilní se dnes rozloučila se svými absolventy. Promoce bude aula Technické univerzity v Liberci hostit až do pátku 1. července.

Čerství bakaláři a inženýři fakulty textilní, celkem 108 absolventů, dnes před prorektory Jiřím Kraftem a Pavlem Němečkem složili slib spondeo ac polliceor.

„Česká republika má dnes 26 veřejných vysokých škol, celou plejádu škol soukromých a na trh vstupují i absolventi zahraničních univerzit. Vaší výhodou je, že fakulta textilní je ve svém oboru škola jedinečná,“ uvedl prorektor TUL Jiří Kraft na dnešních promocích.

„Je jen málo nerozlučitelných vztahů – vztah absolventa k jeho univerzitě k nim patří. I my se budeme chovat vždy tak, abyste se ke své alma mater mohli hrdě hlásit, a budeme se spolu s vaší rodinou a vašimi blízkými těšit ze zpráv o vašich životech a vašich úspěších,“ loučila se s absolventy děkanka Jana Drašarová.

Několik dnešních absolventů ocenila Jana Drašarová Cenou děkanky fakulty textilní. Cenu rektora TUL získala inženýrka Michaela Mencáková. Cenu hejtmana za svou diplomovou práci převzala z rukou radního Libereckého kraje Marka Pietera  bakalářka Eliška Bruková, Cenu Nadace Preciosa předal její ředitel Ivo Schötta bakalářkám Natálii Bozděchové a Barboře Tydlitátové. Ceny pro jejich výjimečné bakalářské a diplomové práce jsou spojeny s finanční odměnou.

Letní promoce na Technické univerzitě v Liberci pokračují podle harmonogramu:

úterý 28. června

fakulta strojní – od 9.00, 11.00 a 13.00 hodin

fakulta mechatroniky, informatiky a mezioborových studií – od 15.00 a 17.00 hodin

středa 29. června

fakulta přírodovědně-humanitní a pedagogická – od 9.00, 11.00, 13.00, 15.00 a 17.00 hodin

čtvrtek 30. června

ekonomická fakulta – od 11.00, 13.00 a 15.00 hodin

fakulta umění a architektury – od 17.00 hodin

pátek 1. července

ústav zdravotnických studií – od 9.00 hodin

ekonomická fakulta – od 11.00 a 13.00 hodin

Promoce se konají v univerzitní aule, 3. patro budovy G na libereckém Univerzitním náměstí.

Všem dnešním absolventům redakce T-UNI gratuluje.

-red-