Kniha o Liberci přináší nové záběry z univerzity

Reprint knihy Liberec (1).jpg
Jen račte vstoupit.

Deset snímků, které vystihují Technickou univerzitu v Liberci jako instituci, jež se dynamicky rozrůstá, staví na špičkové vědě, je nakloněna sportu a příjemná pro studentský život, přináší fotografická kniha Liberec, jež v těchto dnech putuje na pulty knihkupectví.

Nové záběry exteriérů i interiérů naší univerzity pořizoval především v loňském roce krumlovský fotograf Libor Sváček, který je autorem všech dalších snímků z obrazové publikace Liberec. Fotografická kniha vychází v těchto dnech v nakladatelství MCU jako aktualizace prvního vydání z roku 2009.

„Za sedm let se v kampusu na Husově ulici událo mnoho změn. Přibyla budova L, s ní se významně rozšířilo laboratorní zázemí univerzity. Další z nových budov, budova G, skýtá ve svém jádru aulu, kterou univerzita dosud postrádala. Přibyla školka, budovy E a F prošly renovací střech a pláště, parčík za Géčkem je upravený. Kampus bylo proto potřeba kompletně nafotit znovu,“ říká prorektorka pro vnější vztahy Soňa Jandová.

Fotografická publikace Liberec má 180 stran, kromě Liberce zachycuje několika snímky i Ještěd a provede vás také Jizerskými horami. Technická univerzita v Liberci, která se na vzniku publikace podílela, je představena na dvanácti stranách. Snímky zachycují celkový pohled na kampus na Univerzitním náměstí, budovu G a aulu, budovu Centra pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace s laboratoří, školku a harcovské koleje i s lezeckou stěnou a klubem Žito. Součástí jsou doprovodné vysvětlivky.

„Kapitola“ o univerzitě vznikala několik měsíců, fotograf Libor Sváček navštívil univerzitu třikrát, pořídil i řadu leteckých záběrů. Za univerzitu se na publikaci podílelo oddělení propagace a reklamy.

„Jsem ráda, že se nám podařilo s nakladatelstvím sjednat poměrně velký prostor pro fotografie naší univerzity, a TUL se tak ukazuje jako významná součást města i kraje,“ dodává Soňa Jandová.

Kniha bude v nejbližších dnech k dostání u knihkupců či online přes web nakladatelství www.mcumedia.cz.

-red-