Vyrazili jsme na veletrhy – do soboty budeme na Educe

Nejpozději na podzim začínají středoškoláci řešit, kam dál za studiem. Na veletrzích vzdělávání doma i v zahraničí se jim snažíme ukázat, že Technická univerzita v Liberci je pro ně správná volba.

Educa MyJob Liberec je největší veletrh vzdělávání a pracovních příležitostí v severních Čechách. Letos se v liberecké Home Credit Areně prezentuje sedm desítek především středních škol, vysokých škol a dalších vzdělávacích institucí – Technická univerzita v Liberci tradičně mezi nimi – a čtyři desítky firem.

Na našem stánku na Educe máme robota, ale i snowboard. Snowboard z kompozitního materiálu na bázi uhlíkových vláken a polymerní matrice přinesl tým projektu GreK řešeném na fakultě strojní. Projekt je zaměřen na přeshraniční kooperativní výuku technologií zpracování plastů mezi Technickou univerzitou v Liberci a Vysokou školou v Žitavě.

Robot zval zase ke studiu na fakultě mechatroniky, informatiky a mezioborových studií, v jejíchž laboratořích také vznikl.

Vidět ho můžete ještě dnes do 18.00 hodin nebo zítra v dopoledních hodinách. Educa MyJob Liberec 2016 končí sobotním polednem.

Sezóna veletrhů odstartovala již v září, a to v zahraničí. Byli jsme na EAIE (European Association for International Education), největším veletrhu vzdělávání pro odbornou veřejnost, který se letos konal v Liverpoolu, a v září jsme se prezentovali také v Indii na veletrhu EHEF 2016 v Novém Dillí. V říjnu byla Technická univerzita v Liberci vidět na veletrhu vzdělávání v Koreji. Ze zahraničních cest nás na podzim čekají ještě veletrh univerzitního vzdělávání ve Vietnamu a na Filipínách v Manile.

Nechyběli jsme a chybět nebudeme ani na veletrzích Gaudeamus. První Gaudeamus se konal ve slovenské Nitře začátkem října. Navštívilo ho okolo 5.000 návštěvníků. Další z řady veletrhů Gaudeamus se koná v Brně jako největší český veletrh pomaturitního vzdělávání. Brněnský Gaudemus, to je v posledních letech setkání přes 200 vystavovatelů a téměř 30.000 návštěvníků. Nesmíme tam chybět, 23. ročník se koná 1.–4. listopadu, tradičně na brněnském výstavišti.

Poslední šancí na přímé oslovení maturantů před podáním přihlášek na vysokou školu je veletrh Gaudeamus v Praze. Koná se na konci ledna na výstavišti v Letňanech.

-pir-