pátek 22. červen 2018   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Univerzita > Senát se dnes sešel naposledy. Schválil nový Statut TUL

Senát se dnes sešel naposledy. Schválil nový Statut TUL

Na svém posledním zasedání před koncem funkčního období schválil Akademický senát TUL Statut TUL a schvaloval Výroční zprávu za rok 2016.

Statut Technické univerzity v Liberci byl posledním v řadě klíčových dokumentů univerzity, které bylo potřeba přepracovat a uvést v soulad s novelou zákona o vysokých školách.

Rektor Zdeněk Kůs dnes senátorům předložil verzi, která respektuje jejich připomínky z předchozích projednávání. Senátoři dokument schválili.

Následně schválili také Výroční zprávu TUL za rok 2016 a Statut Fakulty zdravotnických studií.

Předseda hlavní volební komise senátor Michal Vik z fakulty textilní dále informoval senátory o průběhu voleb do nového akademického senátu. „Na šesti fakultách volby proběhly řádně a kandidáti do senátu jsou známi. Na fakultě přírodovědně-humanitní a pedagogické došlo v průběhu voleb k pochybení a volby je potřeba opakovat. Senát fakulty již vypsal nový harmonogram, volit se bude 25. května,“ informoval dnes kolegy senátor Michal Vik.

Tím je práce současného Akademického senátu Technické univerzity v Liberci dovršena, jeho funkční období končí 9. června, kdy předá žezlo svým následovníkům. Rektor Zdeněk Kůs a předsedkyně Olga Malíková se proto v závěru dnešního zasedání se senátem rozloučili.

„Akademický senát zastává v životě univerzity zásadní a nenahraditelnou roli, zvládli jste ji skvěle, přitom to zejména v závěru funkčního období nebylo jednoduché. Klíčových dokumentů ke schválení a rozhodnutí byla celá řada. Chci vám všem poděkovat za vstřícné a korektní jednání, které každé zasedání doprovázelo. Děkuji také paní předsedkyni, která převzala vedení senátu v polovině funkčního období a zhostila se svého nelehkého úkolu výborně,“ řekl Zdeněk Kůs.

„Velmi děkuji senátu a přeji pevné nervy a trpělivost těm z kolegů, kteří se rozhodli pokračovat. Věřím, že se jim a novým senátorům podaří hájit zájmy naší univerzity tak jako nám,“ rozloučila se dnes se senátem jeho předsedkyně Olga Malíková.

-pir-

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Červen 2018
Po Út St Čt So Ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
T-intra
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání