Senát se dnes sešel naposledy. Schválil nový Statut TUL

Na svém posledním zasedání před koncem funkčního období schválil Akademický senát TUL Statut TUL a schvaloval Výroční zprávu za rok 2016.

Statut Technické univerzity v Liberci byl posledním v řadě klíčových dokumentů univerzity, které bylo potřeba přepracovat a uvést v soulad s novelou zákona o vysokých školách.

Rektor Zdeněk Kůs dnes senátorům předložil verzi, která respektuje jejich připomínky z předchozích projednávání. Senátoři dokument schválili.

Následně schválili také Výroční zprávu TUL za rok 2016 a Statut Fakulty zdravotnických studií.

Předseda hlavní volební komise senátor Michal Vik z fakulty textilní dále informoval senátory o průběhu voleb do nového akademického senátu. „Na šesti fakultách volby proběhly řádně a kandidáti do senátu jsou známi. Na fakultě přírodovědně-humanitní a pedagogické došlo v průběhu voleb k pochybení a volby je potřeba opakovat. Senát fakulty již vypsal nový harmonogram, volit se bude 25. května,“ informoval dnes kolegy senátor Michal Vik.

Tím je práce současného Akademického senátu Technické univerzity v Liberci dovršena, jeho funkční období končí 9. června, kdy předá žezlo svým následovníkům. Rektor Zdeněk Kůs a předsedkyně Olga Malíková se proto v závěru dnešního zasedání se senátem rozloučili.

„Akademický senát zastává v životě univerzity zásadní a nenahraditelnou roli, zvládli jste ji skvěle, přitom to zejména v závěru funkčního období nebylo jednoduché. Klíčových dokumentů ke schválení a rozhodnutí byla celá řada. Chci vám všem poděkovat za vstřícné a korektní jednání, které každé zasedání doprovázelo. Děkuji také paní předsedkyni, která převzala vedení senátu v polovině funkčního období a zhostila se svého nelehkého úkolu výborně,“ řekl Zdeněk Kůs.

„Velmi děkuji senátu a přeji pevné nervy a trpělivost těm z kolegů, kteří se rozhodli pokračovat. Věřím, že se jim a novým senátorům podaří hájit zájmy naší univerzity tak jako nám,“ rozloučila se dnes se senátem jeho předsedkyně Olga Malíková.

-pir-