neděle 22. říjen 2017   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Univerzita > Časopis T-UNI 360 se zaměřil na úspěchy studentů

Časopis T-UNI 360 se zaměřil na úspěchy studentů

Nejsou líní, jak se o nich někdy říká.

Studentská formule, majáles v novém, rozhovor s výhercem univerzitní start-upové soutěže, naši sportovci na univerziádě. Letní číslo univerzitního časopisu jsme zaměřili na úspěchy a aktivity našich studentů. Číst ale můžete i o Národní studii dopadů dohody CETA z dílny našich ekonomů i posledních úspěších ve výzkumu z našich laboratoří.

„Naše univerzita je živý organismus. Plní nejen úlohu vzdělávací, ale je i příjemným prostředím pro tvůrčí práci, sportovní a kulturní vyžití. Vážím si toho, že významný podíl na tom mají i naši studenti,“ říká v závěru úvodníku nového čísla tištěného časopisu T-UNI 360 rektor Zdeněk Kůs.

Studenti nejen studují, studenti sportují, tvoří, vynikají svými nápady. To jsme chtěli přiblížit v novém čísle.

Najdete v něm proto rozhovor s Martinem Skalníkem, který se svým pouzdrem Binder vyhrál soutěž O nejlepší strat-up TUL pořádanou Student Business Clubem při Ekonomické fakultě TUL.

Studenti Aplikovaných věd v inženýrství (FM) vyrazili na jaře na stáž do CERNu, i o tom píšeme.

Zchladit se můžete u ohlédnutí za úspěchy našich studentských sportovců na poslední univerziádě v kazaškém Almaty.

Přinášíme fotografické ohlédnutí za novým libereckým majálesem.

Včera studenti fakulty strojní představili studentskou formuli, v časopise je pro ni také prostor.

Z nedávných studentů jsme se zaměřili na tři, kteří byli v posledních letech zařazeni do prestižního žebříčku Forbes 30 pod 30.

Kromě studentů píšeme také o výzkumu. Velký ohlas vyvolala Národní studie dopadů dohody CETA mezi Kanadou a EU, jejími autory jsou naši ekonomové.

Docent Čapek a doktor Henyš vyvinuli převratný přístroj na diagnostiku stability náhrad kyčelních kloubů, která dává šanci výrazně snížit počet revizních operací.

Na CxI tým Jana Kočího vyvinul pro ŠKODA Auto, a.s., aplikace s HoloLens, brýlemi pro rozšířenou realitu.

Přinášíme také rozhovor s šéftrenérem českého biatlonu Ondřejem Rybářem, který ja absolventem naší fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické. A nehovoří jen o sportu, uvažuje také o klidu venkova, školství a roli otce. Rozhovor můžete číst v české i anglické verzi.

Je toho víc, 20 stran čtení o novinkách na Technické univerzitě v Liberci. Časopis jsme roznesli na všechny fakulty. V PDF verzi ho najdete v archivu T-UNI 360.

Příjemné čtení a krásné léto přeje redakce T-UNI.