pondělí 11. prosinec 2017   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Univerzita > Časopis T-UNI 360 se zaměřil na úspěchy studentů

Časopis T-UNI 360 se zaměřil na úspěchy studentů

Nejsou líní, jak se o nich někdy říká.

Studentská formule, majáles v novém, rozhovor s výhercem univerzitní start-upové soutěže, naši sportovci na univerziádě. Letní číslo univerzitního časopisu jsme zaměřili na úspěchy a aktivity našich studentů. Číst ale můžete i o Národní studii dopadů dohody CETA z dílny našich ekonomů i posledních úspěších ve výzkumu z našich laboratoří.

„Naše univerzita je živý organismus. Plní nejen úlohu vzdělávací, ale je i příjemným prostředím pro tvůrčí práci, sportovní a kulturní vyžití. Vážím si toho, že významný podíl na tom mají i naši studenti,“ říká v závěru úvodníku nového čísla tištěného časopisu T-UNI 360 rektor Zdeněk Kůs.

Studenti nejen studují, studenti sportují, tvoří, vynikají svými nápady. To jsme chtěli přiblížit v novém čísle.

Najdete v něm proto rozhovor s Martinem Skalníkem, který se svým pouzdrem Binder vyhrál soutěž O nejlepší strat-up TUL pořádanou Student Business Clubem při Ekonomické fakultě TUL.

Studenti Aplikovaných věd v inženýrství (FM) vyrazili na jaře na stáž do CERNu, i o tom píšeme.

Zchladit se můžete u ohlédnutí za úspěchy našich studentských sportovců na poslední univerziádě v kazaškém Almaty.

Přinášíme fotografické ohlédnutí za novým libereckým majálesem.

Včera studenti fakulty strojní představili studentskou formuli, v časopise je pro ni také prostor.

Z nedávných studentů jsme se zaměřili na tři, kteří byli v posledních letech zařazeni do prestižního žebříčku Forbes 30 pod 30.

Kromě studentů píšeme také o výzkumu. Velký ohlas vyvolala Národní studie dopadů dohody CETA mezi Kanadou a EU, jejími autory jsou naši ekonomové.

Docent Čapek a doktor Henyš vyvinuli převratný přístroj na diagnostiku stability náhrad kyčelních kloubů, která dává šanci výrazně snížit počet revizních operací.

Na CxI tým Jana Kočího vyvinul pro ŠKODA Auto, a.s., aplikace s HoloLens, brýlemi pro rozšířenou realitu.

Přinášíme také rozhovor s šéftrenérem českého biatlonu Ondřejem Rybářem, který ja absolventem naší fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické. A nehovoří jen o sportu, uvažuje také o klidu venkova, školství a roli otce. Rozhovor můžete číst v české i anglické verzi.

Je toho víc, 20 stran čtení o novinkách na Technické univerzitě v Liberci. Časopis jsme roznesli na všechny fakulty. V PDF verzi ho najdete v archivu T-UNI 360.

Příjemné čtení a krásné léto přeje redakce T-UNI.

30.11. 2017

Strojaři budou volit děkana

Volba děkana Fakulty strojní TUL na funkční období 2018-2022 je jediným bodem programu pátého zasedání Akademického senátu Fakulty strojní  TUL, které se koná ve středu 13. listopadu 2017 od 13.00 hodin, v zasedací místnosti ve 4. patře budovy G. Jediným kandidátem na tuto funkci je profesor Petr Lenfeld.  Svůj volební program představil Akademické obci FS TUL ve středu 29. listopadu, kdy odpovídal také na otázky z pléna.