neděle 22. říjen 2017   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Univerzita > Konec studia. Promoce jsou tady

Konec studia. Promoce jsou tady

Promoce FA (13).jpg

Na Technické univerzitě v Liberci dnes začaly promoce. Absolventi sedmi fakult budou promovat do pátku 30. června.

Týden promocí dnes dopoledne zahájila fakulta textilní, odpoledne promovali také architekti.

„Odteď budete muset pečlivě zvažovat své další kroky, věřím, že studium, které jste absolvovali, vám v tom pomůže. Je ale možné, že výpadky ve studiu budete muset dohánět po večerech nebo o víkendech, může to být náročné, ale takový je život,“ řekl dnes absolventům obou fakult prorektor Jiří Kraft.

Studium na fakultě textilní dnes ukončilo 72 bakalářů a 30 inženýrů. Na fakultě umění a architektury absolventský slib složilo 31 čerstvých bakalářů a bakalářů umění a 36 absolventů navazujícího magisterského studia.

„Doba je zlá a budoucnost nejistá. Máte však všechny předpoklady k tomu, aby doba, která nastane, byla dobou šťastnou a úspěšnou. Přeji vám, abyste vedle sebe měli vždy někoho, kdo vám pomůže pohnout i tou zemí, když bude třeba,“ zněla slova „poslední přednášky“ děkanky fakulty textilní Jany Drašarové určené nyní už bývalým studentkám a studentům.

Cenu hejtmana Libereckého kraje a s ní spojenou částku 10.000 korun obdrželi dnes při promocích Kristýna Havlíčková, absolventka fakulty textilní, a Kössler Adam, absolvent fakulty umění a architektury. Další tři Ceny hejtmana budou uděleny v následujících dnech.

Rektor Technické univerzity v Liberci Zdeněk Kůs udělil celkem šest Cen rektora, jednu spolu s částkou 10.000 korun dnes převzala absolventka fakulty textilní Alice Krumova.

Zítra od 11.00 a 13.00 hodin promují absolventi fakulty strojní. Slavnostní obřad v 11.00 hodin bude kompletně v angličtině, na TUL vůbec poprvé. Od 15.00 hodin jsou promoce na fakultě zdravotnických studií.

Ve středu 28. června promují mechatronici, ekonomové ve čtvrtek 29. června a studenti fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické skládají absolventský slib v pátek.

Radek Pirkl