sobota 19. srpen 2017   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Univerzita > Jan Šembera je předsedou akademického senátu

Jan Šembera je předsedou akademického senátu

Jan Šembera (uprostřed), Michal Vik (vlevo) a David Salač v čele senátu.

Senátoři dnes také vybírali svého místopředsedu z komory zaměstnanců, volební komisi pro volby rektora a tři členy Rady pro vnitřní hodnocení TUL.

Na předsedu Akademického senátu Technické univerzity v Liberci byli navrženi dva kandidáti. Zvolen byl Jan Šembera z fakulty mechatroniky, informatiky a mezioborových studií. Druhý kandidát, Michal Vik z fakulty textilní, byl hned poté zvolen místopředsedou za zaměstnaneckou komoru senátu. "Studentského" místopředsedu má senát od minulého zasedání, je jím David Salač, student fakulty mechatroniky, informatiky a mezioborových studií.

„Klíčovou událostí, která nás čeká, je volba rektora Technické univerzity v Liberci. Je to povinnost, která předčí všechny další povinnosti, které bude tento senát po následující tři roky mít,“ řekl poté, co usedl do čela senátu, Jan Šembera. Přidal také poděkování Davidu Salačovi za bezchybnou přípravu dnešního zasedání.

Senátoři se svým předsednictvem přistoupili k určení členů volební komise pro nadcházející volbu rektora TUL, jejíž harmonogram byl vyhlášen již na minulém červnovém zasedání senátu. Ve volební komisi jsou: Radek Suchánek, Petr Urbánek, Lubomír Moc, Vladimír Bajzík a Michal Rott.

Dalším bodem dnešního programu byla volba tří kandidátů do Rady pro vnitřní hodnocení TUL. Senátoři se po obsáhlé diskuzi shodli na těchto jménech kandidátů: Aleš Suchomel za humanitní větev a pedagogické vědy, Jiří Militký za technické obory a Čeněk Jirsák jako zástupce studentů.

Další plánované zasedání senátu je 5. září 2017.

-pir-

26.05. 2017

Cena Siemens 2017 – hlaste své práce

Uzávěrka pro přihlášky je 27. listopadu 2017. Přihlaste svou bakalářskou, magisterskou, disertační práci či výzkumný projekt. Více informací a odkaz na přihlášku najdete zde.

Autorům nejlepších prací se letos předá 1.000.000 korun, odměna čeká i na toho, kdo zajímavou práci do soutěže doporučí.