pátek 22. červen 2018   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Univerzita > Jan Šembera je předsedou akademického senátu

Jan Šembera je předsedou akademického senátu

IMG_3097.JPG
Jan Šembera (uprostřed), Michal Vik (vlevo) a David Salač v čele senátu.

Senátoři dnes také vybírali svého místopředsedu z komory zaměstnanců, volební komisi pro volby rektora a tři členy Rady pro vnitřní hodnocení TUL.

Na předsedu Akademického senátu Technické univerzity v Liberci byli navrženi dva kandidáti. Zvolen byl Jan Šembera z fakulty mechatroniky, informatiky a mezioborových studií. Druhý kandidát, Michal Vik z fakulty textilní, byl hned poté zvolen místopředsedou za zaměstnaneckou komoru senátu. "Studentského" místopředsedu má senát od minulého zasedání, je jím David Salač, student fakulty mechatroniky, informatiky a mezioborových studií.

„Klíčovou událostí, která nás čeká, je volba rektora Technické univerzity v Liberci. Je to povinnost, která předčí všechny další povinnosti, které bude tento senát po následující tři roky mít,“ řekl poté, co usedl do čela senátu, Jan Šembera. Přidal také poděkování Davidu Salačovi za bezchybnou přípravu dnešního zasedání.

Senátoři se svým předsednictvem přistoupili k určení členů volební komise pro nadcházející volbu rektora TUL, jejíž harmonogram byl vyhlášen již na minulém červnovém zasedání senátu. Ve volební komisi jsou: Radek Suchánek, Petr Urbánek, Lubomír Moc, Vladimír Bajzík a Michal Rott.

Dalším bodem dnešního programu byla volba tří kandidátů do Rady pro vnitřní hodnocení TUL. Senátoři se po obsáhlé diskuzi shodli na těchto jménech kandidátů: Aleš Suchomel za humanitní větev a pedagogické vědy, Jiří Militký za technické obory a Čeněk Jirsák jako zástupce studentů.

Další plánované zasedání senátu je 5. září 2017.

-pir-

Galerie

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Červen 2018
Po Út St Čt So Ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
T-intra
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání