pátek 24. listopad 2017   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Univerzita > Máme premiéru v žebříčku QS EECA University Ranking 2018

Máme premiéru v žebříčku QS EECA University Ranking 2018

QS.jpg

Mezi TOP 200 jsme se umístili na 120. místě, z 19 českých univerzit, které se letos do žebříčku dostaly, máme 12. pozici.

Je to významné ocenění z mezinárodního pohledu, jen necelou třetinu údajů pro podklady do žebříčků dodávají univerzity samy, většinu si organizátoři zajišťují rozsáhlými anketami a rešeršemi.

„Umístění v podobných světově respektovaných žebříčcích nám dává možnost reflexe našich vzdělávacích a výzkumných aktivit, otevřenosti univerzit vůči zahraničním studentům, získáváme také cennou zpětnou vazbu o impaktu našich vědeckých výsledků ve světě,“ říká Lucie Koutková, vedoucí Zahraničního oddělení TUL, které podklady pro rankingy připravuje.

Z žebříčku vyplývá, že jsme získali body především za publikační činnost a citace či za internacionalizaci naší školy. Naopak málo bodů nám organizátoři přiřkli například za příliš vysoký počet studentů na jednoho vyučujícího.

Kompletní přehled o Technické univerzitě v Liberci v žebříčku QS EECA University Ranking 2018 najdete zde.

Lucie Koutková k hodnocení dodává:„V době, kdy se v České republice řeší institucionální akreditace a s nimi spojený vznik a fungování rad pro vnitřní hodnocení univerzit, jsou tyto žebříčky užitečnou zpětnou vazbou.“

Technická univerzita v Liberci vstoupila do světových hodnocení loni, kdy byla zařazena do prestižního žebříčku THE – Times Higher Education mezi 1000 nejlepších univerzit světa, poté také do jeho podsekce THE – BRICS & Emerging Economies Rankings 2017. V žebříčku THE jsme letos podruhé.

-pir-

21.11. 2017

Kandidát na děkana FS se představí akademické obci

Akademický senát FS a vedení FS TUL zve členy Akademické obce FS TUL na shromáždění, které se bude konat ve středu 29. listopadu 2017 od 12.30 hodin v posluchárně G 315.  Profesor Petr Lenfeld, který je jediným kandidátem na funkci děkana fakulty strojní, představí svoji vizi o fungování fakulty pro volební období 2018-2022. Prostor bude i pro diskuzi. Volební program prof. Lenfelda čtěte zde.

23.10. 2017

Cena Siemens 2017 – hlaste své práce

Uzávěrka pro přihlášky je 27. listopadu 2017. Přihlaste svou bakalářskou, magisterskou, disertační práci či výzkumný projekt. Více informací a odkaz na přihlášku najdete zde.

Autorům nejlepších prací se letos předá 1.000.000 korun, odměna čeká i na toho, kdo zajímavou práci do soutěže doporučí.