čtvrtek 22. únor 2018   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Univerzita > O skládkách a odpadech mezinárodně – Skládkový workshop 2017

O skládkách a odpadech mezinárodně – Skládkový workshop 2017

Skládkový workshop 2017

Tradiční skládkový workshop pořádají letos již potřinácté zástupci  Fakulty mechatroniky, informatiky a mezioborových studií TUL společně s kolegy z Hochschule Zittau/Görlitz. Workshop proběhne ve dnech 9. - 10. listopadu 2017 v Žitavě v rámci "Mezinárodního vzdělávacího projektu - udržitelné a efektivní využívání zdrojů “. Posluchači se mohou hlásit do 24. října 2017.

Název letošního workshopu je "Výstavba skládek - Směrnice EU, kterou se stanoví rámec pro činnost Společenství v oblasti vodní politiky - látkové proudy a odtěžování skládek“. Vědci i odborníci z praxe budou na mezinárodním setkání diskutovat v historickém sále žitavské radnice na stále aktuální téma skládkového hospodářství.

Na programu jsou témata:
Výstavba skládek a technika skládkování, Směrnice EU, kterou se stanoví rámec pro činnosti Společenství v oblasti vodní politiky, Látkové proudy- další hledání, vytváření a zavádění koncepcí a technologií v oblasti odpadového hospodářství ve stavebnictví, Odtěžování skládek a výsypek (landfill minig).

Formulář pro přihlášení najdete na adrese:  http://skladky.tul.cz/skladky17/index.php/cs/prrihlaseni.html

Účast na workshopu je pro lidi z "Dotačního území" zdarma na http://www.sn-cz2020.eu/cz/foerdergrundlagen/foerdergebiet/programmgebiet.jsp

Skládkový workshop se střídavě koná v Liberci a Žitavě. Postupně se stal vítanou a uznávanou platformou, kde odborníci ze sousedních zemí mohou diskutovat nejen nad směrnicemi Evropské unie, ale i nad konkrétními problémy spojenými s nakládáním s odpady a jejich dalším využitím, novými technologiemi a ochranou životního prostředí.

Akce je podpořena z prostředků Evropské unie prostřednictvím Programu spolupráce Česká republika-Svobodný stát Sasko 2014-2020.

-koč-