pondělí 11. prosinec 2017   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Univerzita > Vladimír Mišík zpíval u příležitosti 17. listopadu v univerzitní aule

Vladimír Mišík zpíval u příležitosti 17. listopadu v univerzitní aule

Vladimír Mišík a Etc... v aule (2).JPG

Se svou kapelou Etc… zahrál Mišík především skladby, jež vznikly za minulého režimu, který mu koncertování načas zatrhl.

Stejně jako Marta Kubišová, která v univerzitní aule zazpívala u příležitosti 17. listopadu před dvěma lety, i Vladimír Mišík patří k výrazným osobnostem spjatým ze sametovou revolucí.

V roce 1990 byl na dva roky zvolen do České národní rady za Občanské fórum. On sám patřil k umělcům pronásledovaným komunistickým režimem. V roce 1982 mu bylo zakázáno koncertování, o dva roky později směl omezeně vystupovat s akustickým programem. V roce 1985 už opět hrál s kapelou Etc… Svůj politický postoj vyjádřil i před čtyřmi lety, když odmítl převzít státní vyznamenání od prezidenta Miloše Zemana. Vladimír Mišík letos v březnu oslavil 70. narozeniny.

Při koncertu, který s kapelou Etc… zahrál ve čtvrtek 16. listopadu v univerzitní aule, zazněly většinou důvěrně známé skladby, jejich autor se často i v reminiscencích mezi písněmi vracel k počátkům své tvorby. Objasnil tak například, že píseň Jednohubky vznikla poté, co asi jako 15letý poprvé nejel v létě s rodiči na dovolenou a pozval si do bytu děvče, pro něž přichystal občerstvení. Tehdy v létě na počátku 60. let na Letné čekal marně. „Ale vznikly z toho tehdy tři sloky této písně,“ shrnul s úsměvem vzpomínku Mišík.

Pokud jste koncert Vladimíra Mišíka a Etc… neslyšeli a chcete si poslechnout na živo, máte nejbližší možnost 25. listopadu na festivalu Bluesbadger v LázníchToušeň (nedaleko Brandýsa nad Labem) nebo pak během prosince třikrát v Praze. Více zde.

-red-

30.11. 2017

Strojaři budou volit děkana

Volba děkana Fakulty strojní TUL na funkční období 2018-2022 je jediným bodem programu pátého zasedání Akademického senátu Fakulty strojní  TUL, které se koná ve středu 13. listopadu 2017 od 13.00 hodin, v zasedací místnosti ve 4. patře budovy G. Jediným kandidátem na tuto funkci je profesor Petr Lenfeld.  Svůj volební program představil Akademické obci FS TUL ve středu 29. listopadu, kdy odpovídal také na otázky z pléna.