neděle 17. únor 2019   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Univerzita > Kdo jsou noví prorektoři a jaké jsou jejich cíle?

Kdo jsou noví prorektoři a jaké jsou jejich cíle?

f 251.jpg
Příští týden budou před rektorem a prorektory skládat slib na žezlo TUL čerství absolventi.

Aleš Kocourek, Pavel Mokrý, Pavel Satrapa a Radek Suchánek, tyto muže si zvolil rektor Miroslav Brzezina do vedení univerzity. V úterý 13. února se k jeho výběru bude vyjadřovat akademický senát. V prvním příspěvku vám představujeme dva prorektory.

Ing. Aleš Kocourek, Ph.D.

– prorektor pro vzdělávání a vnitřní legislativu

„V oblasti vzdělávání a studia budu usilovat o větší otevřenost rektorátu námětům a připomínkám studentů a o zajištění maximální podpory a co nejlepších podmínek pro studium všech studentů Technické univerzity v Liberci. Prostřednictvím vnitřní legislativy se budu snažit v nejvyšší možné míře podpořit všechny fakulty při rozvoji studijních programů a zvyšování kvality vzdělávací činnosti. Chci také zefektivnit komunikační kanály mezi fakultami a rektorátem,“ charakterizuje cíle jemu svěřeného úseku prorektor Aleš Kocourek.

Aleš Kocourek se narodil roku 1979 v Liberci. Absolvoval liberecké Gymnázium F. X. Šaldy. Je odborným asistentem s vědeckou hodností na katedře ekonomie Ekonomické fakulty Technické univerzity v Liberci. Titul Ph.D. získal v roce 2005 na Ekonomické fakultě Technické univerzity v Liberci (tehdy Hospodářské fakultě) v oboru Organizace a řízení podniků. Titul Ing. získal v roce 2002 na Ekonomické fakultě Technické univerzity v Liberci (tehdy Hospodářské fakultě) v oboru Podniková ekonomika.

Zabývá se problematikou globalizace a mezinárodního obchodu v kontextu regionálního rozvoje. Je spoluautorem tří vědeckých monografií. V posledních pěti letech dále publikoval tři články JIMP, sedm článků JR nebo JN a deset článků ve sbornících z konferencí zalistovaných ve Web of Science (WoS). Je spoluautorem dvou aplikovaných výsledků typu R (software), jednoho ND (odborná mapa) a NA (certifikovaná metodika) a dvou souhrnných výzkumných zpráv.

V roce 2008 strávil jeden semestr na výzkumné stáži na University of St. Gallen ve Švýcarsku, v roce 2004 absolvoval studijní pobyt na University of Kuwait v Kuvajtu. V rámci programu Erasmus přednášel na Instituto Superior de Contabilidade e Administração de Lisboa v Portugalsku (2016), Alexander Technological Educational Institute v Soluni v Řecku (2015), Selçuk Üniversitesi v Konyi v Turecku (2008), Universidade de Aveiro v Portugalsku (2007), Çukurova Üniversitesi v Adaně v Turecku (2006).

V letech 2016–2018 zastával funkci proděkana pro studijní záležitosti na Ekonomické fakultě Technické univerzity v Liberci. Od roku 2010 do roku 2016 byl vedoucím pro akademickou oblast univerzitního střediska Liberec Metropolitní univerzity Praha a členem katedry mezinárodních vztahů Metropolitní univerzity Praha. V letech 2006–2007 byl členem katedry politologie na Filozofické fakultě Západočeské univerzity v Plzni.

Galerie

doc. RNDr. Pavel Satrapa, Ph.D.

– prorektor pro informační systémy

„Chtěl bych poněkud omezit papírové agendy v rámci univerzity. Informační systémy obecně mají nepěknou tendenci se komplikovat a práci spíše přidávat. Rád bych, kdyby se nám podařilo plout proti větru a uživatelům život pokud možno ulehčovat,“ přibližuje svou vizi prorektor Pavel Satrapa.

Pavel Satrapa se narodil 11. 11. 1964 v Ústí nad Labem. V roce 1983 maturoval na Gymnáziu v Kadani. V letech 1983–1988 vystudoval Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy v Praze, obor Teoretická kybernetika, matematická informatika a teorie systémů, specializaci Samočinné počítače a programování. Roku 2003 získal titul Ph.D. v oboru Technická kybernetika na Technické univerzitě v Liberci. V roce 2007 byl rektorem Technické univerzity v Liberci jmenován docentem v oboru Technická kybernetika.

Na Technické univerzitě v Liberci působí od roku 1989, kdy nastoupil do výpočetního centra tehdejší Vysoké školy strojní a textilní v Liberci jako matematik-analytik. Od roku 1990 působil jako asistent a odborný asistent na katedře informatiky hospodářské fakulty. V roce 1998 se stal vedoucím katedry informačních technologií. Roku 2003 přestoupil na fakultu mechatroniky, kde se stal vedoucím katedry aplikované informatiky. Od restrukturalizace fakulty v roce 2007 působí jako zástupce vedoucího Ústavu nových technologií a aplikované informatiky FM TUL.

Specializuje se na oblast počítačových sítí. Garantuje magisterský studijní obor Informační technologie a několik předmětů základního studia především z oblasti počítačových sítí a programování. Je autorem koncepce počítačové sítě TU v Liberci LIANE a stále se podílí na jejím rozvoji. Od prvopočátků se podílí na vzniku a vývoji páteřní akademické sítě ČR CESNET. Od roku 2000 je členem představenstva sdružení CESNET. Publikoval více než sto článků (především popularizačních) a několik knih.

Galerie

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Únor 2019
Po Út St Čt So Ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání