sobota 15. prosinec 2018   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Univerzita > Předsedou správní rady univerzity je Rojíček

Předsedou správní rady univerzity je Rojíček

Spravni rada TUL v AP
Správní rada TUL v sídle kardinála Duky. Marek Rojíček s Dominikem Dukou uprostřed.

Správní rada Technické univerzity v Liberci volila v pátek 23. listopadu nového předsedu a dva místopředsedy.

Marek Rojíček, předseda Českého statistického úřadu, byl Správní radou TUL zvolen za jejího nového předsedu. Doktor Rojíček střídá profesora Jiřího Málka, který se letos stal rektorem Univerzity Pardubice a výkonu funkce předsedy správní rady naší školy se vzdal.

Současně rada na svém 39. zasedání volila dva místopředsedy. Jsou jimi profesor Richard Hindls, emeritní rektor VŠE a člen Národní rozpočtové rady, a MUDr. Přemysl Sobotka, bývalý předseda Senátu, od roku 2016 náměstek hejtmana Libereckého kraje.

Správní rada přijala pozvání svého člena kardinála Dominika Duky do jeho sídla a zasedala výjimečně v prostorách Arcibiskupského paláce v Praze. Přítomni byli také pravidelní hosté rektor a kvestor – Miroslav Brzezina a Vladimír Stach.

Správní rada TUL má 12 členů.

-pir-