Opustil nás kolega docent Vladimír Kracík

Dnes v noci zemřel docent Vladimír Kracík – jedna z nejušlechtilejších osobností, jaké kdy liberecká univerzita měla.

Byl to nezapomenutelný kolega, matematik, který vychoval mnohé z nás, a člověk, který byl vždy rovný a čestný chlap!

Po okupaci v 68. roce, kterou odsoudil a proti které spolu se studenty podnikl protestní pochod do Prahy, svůj postoj nikdy neodvolal a vzdal se i své kariéry. Rehabilitace se mu dostalo až po roce 89.

Svobodu přivítal s radostí a nadějí. Byl velký muzikant, jazzman, který zažil atmosféru newyorkských jazzových klubů. Vždy byl skromný, moudrý, bylo radostí a pro nás i velkou ctí být v jeho společnosti.

Měli jsme tě, Láďo, moc rádi a tvůj odchod na tom nic nezmění. Za bývalé Občanské fórum a partu blízkých kolegů a kamarádů

Klára Císařová

Docent Vladimír Kracík by se letos dožil 83 let. Čest jeho památce.