sobota 17. listopad 2018   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Univerzita > Nekrolog > Dne 23. května nás ve věku 81 let opustil Josef Krebs

Dne 23. května nás ve věku 81 let opustil Josef Krebs

krebs2.jpg

Katedra strojírenské technologie ztrácí v zesnulém vynikajícího kolegu, odborníka a především dobrého a poctivého člověka.

Josef Krebs se narodil 28. února 1932 v Chlumci nad Cidlinou. V roce 1956 absolvoval Vysokou školu chemicko-technologickou v Pardubicích. Po studiu pracoval postupně jako technolog a vedoucí laboratoře v n.p. Plastimat v Jablonci nad Nisou. Na Technické univerzitě v Liberci, dříve Vysoké škole strojní a textilní, působil jako vědecko-pedagogický pracovník od roku 1962 do roku 2003. V roce 1967 obhájil disertační práci, získal vědecký titul kandidáta technických věd (CSc.) a v roce 1988 byl jmenován docentem.

Doc. Ing. Josef Krebs, CSc., se na Technické univerzitě v Liberci podílel na výuce a garantování předmětů z oblasti zpracování plastů, vedení diplomových prací a aktivně působil jako školitel v doktorském studijním programu Strojírenská technologie. Odborně se po celou dobu své vědecké činnosti věnoval výzkumu reologického chování tavenin termoplastů, optimalizaci procesu vstřikování termoplastů, technologickým postupům zpracování plastů a jejich aplikaci především na technické výrobky.

Katedra strojírenské technologie ztrácí v zesnulém vynikajícího kolegu, odborníka a především dobrého a poctivého člověka, který značnou část svého života věnoval výchově mladé technické generace a své praktické zkušenosti uplatňoval také v široké spolupráci s průmyslem.

Ve čtvrtek 23. května podlehl dlouhé nemoci.

Poslední rozloučení se zesnulým je ve čtvrtek 30. května v 11.00 hodin v obřadní síni libereckého krematoria.

Čest jeho památce!

kolektiv katedry