Padesátka studentů soutěžila ve Studentské vědecké a odborné činnosti

Představit během 15 minut svou práci a obhájit ji v diskuzi s odbornou komisí, to byl včera úkol pro studenty, kteří se přihlásili do Studentské vědecké a odborné činnosti. Ti nejlepší získali za svou prezentaci 10.000 Kč.

Letos se tak jako loni soutěžilo ve čtyřech sekcích: Stojírenství, Textil, Mechatronika a Ekonomika, odborné komise těchto sekcí tvořili akademičtí pracovníci naší univerzity.
Tyto odborné studentské soutěže existovaly už dávno a měly dobrou tradici. Byly přínosem především proto, že byly nepolitické a zaměřovaly se na řešení konkrétních  zadání. Tato tradice byla přerušena a já jsem rád, že jsme ji díky iniciativě vedení především fakulty strojní a textilní zase obnovili. Uvítal bych, kdyby se opět dostaly na úroveň, na které by měřili své znalosti a schopnosti studenti z různých vysokých škol,“ řekl před zahájením soutěže rektor Zdeněk Kůs, který převzal nad SVOČ záštitu, a dodal: „Je potřeba více podporovat nadané studenty a vytvářet jim podmínky pro rozvoj jejich talentu. Technická univerzita v Liberci se o to snaží a bude v této tendenci systematicky pokračovat.“

Účastníky soutěže přišli pozdravit zástupci vedení tří fakult – děkan fakulty strojní, děkanka fakulty textilní Jana Drašarová, proděkanka ekonomické fakulty Klára Antlová.

Jsem přesvědčen, že stejně jako loni budou výkony studentů velmi dobré. Myslím, že po odborné stránce nejsou zadání pro ně příliš těžká. Je to ale zkouška, jak obstát při prezentaci svých řešení před komisí. Je důležité nebát se veřejně obhajovat svá řešení, umět reagovat v odborné diskuzi, zkrátka umět se prezentovat a umět dobře prodat výsledky své práce,“ obrátil se během zahájení SVOČky na studenty děkan fakulty strojní Petr Lenfeld.

Kdo obstál natolik, že ve své sekci vybojoval první místo, přináší následující výčet. Vítězové získali odměnu 10.000 korun. Druzí si odnesli 5.000 korun a třetí v každé sekci 3.000 korun. Kompletní výsledky najdete přehledně zde.

TEXTIL – bakalářský a navazující magisterský studijní program:

Klára ŠŤASTNÁ: Parametrická konstrukce sportovní podprsenky

STROJÍRENSTVÍ – bakalářský a navazující magisterský studijní program:

Vladimír TOMAN: Inovace bezpečnostního prvku u pedálového ústrojí

STROJÍRENSTVÍ – doktorský studijní program:

Ondřej BAŤKA: Analýza a optimalizace elektrody pro výrobu nanovláken pomocí AC - elektrospinningu

MECHATRONIKA – bakalářský a navazující magisterský studijní program:

Stanislav NEVYHOŠTĚNÝ: Inkorporace oxidů těžkých kovů do polymerních nanovláken

EKONOMIKA – bakalářský studijní program:

Julie HOLENDOVÁ: Společenská odpovědnost a její aplikace ve Starbucks

EKONOMIKA – navazující magisterský a doktorský studijní program:

Pavel BÍLEK: Možnosti financování investičního záměru ve vybraném podnikatelském subjektu

-red-

Další články v rubrice

Naši studenti a studentky představili médiím ukázku pohybových aktivit, které se na školách zaznamenávaly v roce 1923 a pak letos na jaře v roce 2023 (3).JPG

Jsou významně vyšší a mají o několik kilogramů víc než děti v roce 1923. Experti z naší KTV porovnávali tělesnou vyspělost české a slovenské mládeže po 100 letech

Rozsáhlé unikátní šetření tělesných parametrů a také kondice zorganizovali v roce 1923 otec a syn Roubalovi a letos, přesně po 100 letech, jejich testy zopakovali odborníci z katedry tělesné výchovy a sportu Fakulty přírodovědně-humanitní a...

Zůstaň v kontaktu s univerzitou

T-UNI Univerzitní časopis /
University Magazine

Nepřehlédněte
tipy redakce