neděle 16. červen 2019   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Věda a výzkum > Projekty > Česko-polské setkání studentů na konferenci v Hejnicích

Česko-polské setkání studentů na konferenci v Hejnicích

Ve dnech 4. a 5. dubna 2019 se v Hejnicích konala mezinárodní konference s názvem „Analýza služeb v cestovním ruchu v česko-polském pohraničí“.

Setkali se na ní studenti naší ekonomické fakulty a studenti Ekonomické fakulty, řízení a cestovního ruchu z Jelení Hory. Cílem byla vzájemná výměna výsledků z výzkumu analýzy služeb a širší spolupráce těchto vysokých škol.

První den konference (4. dubna) probíhala první odborná část konference. Na úvod byly zařazeny přednášky od ing Davida Pastvy z Agentury regionálního rozvoje a paní dr. Syrovátkové z KPE EFTUL. Po odborných přednáškách přišla řada na studenty z EF TUL a UE z Wroclawi – Jelenia Góra. Každá skupina měla deseti minutovou prezentaci, ve které byly představeny výsledky primárního výzkumu jednotlivých okresů Libereckého kraje. Součástí odborného programu byla i prohlídka Basiliky Navštívení Panny Marie s odborným výkladem. Večer byl ve znamení animačních aktivit, které měli na starost studenti z Ekonomické fakulty.

Druhý den konference (5. dubna) se pokračovalo v prezentacích příspěvků studentů. Odborný výklad, který byl z oblasti cestovního ruchu, přednesl ředitel Mezinárodního Centra Duchovní obnovy v Hejnicích PhDr. Jan Heinzl. Na závěr konference se studenti společně vydali na blízkou vyhlídku Poustevníkův kámen, odkud byl krásný pohled na celé Hejnice.

Konference včetně ubytování, stravy, občerstvení, exkurze a sborníku byla plně hrazena z grantových prostředků Evropské unie z Evropského fondu pro regionální rozvoj prostřednictvím Euroregionu Nisa.

Jaroslava Dědková, proděkanka EF TUL

Texty mohou publikovat sami projektoví editoři, návod je zde.

Za obsah textů zde publikovaných nesou odpovědnost jejich autoři, nikoliv redakce T-UNI.

Červen 2019