Na mezinárodní konferenci naši studenti uspěli

vítezní studenti TUL_I.jpg
Kateřina Kalajcidisová a Jan Honsů si odvezli diplomy

Na konferenci Young Scientists 2016 v polské Jelení Hoře se dařilo studentům fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické.

Mezinárodní konferenci studentů a doktorandů pořádají každoročně Uniwersytet Ekonomiczny w Jeleniej Górze a Akademické koordinační středisko v Euroregionu Nisa (ACC). Letošní jubilejní X. ročník se konal 12. května.

Na konferenci byly prezentovány projekty a výzkumné záměry studentek a studentů vysokých škol z české, polské a německé části Euroregionu Nisa. Technickou univerzitu v Liberci v letošním ročníku reprezentovali celkem čtyři studenti z fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické – Jan Honců, Daniela Kalajcidisová, Ondřej Sládeček a Jan Štěpánek. Ekonomickou fakultu reprezentovala studentka doktorského studia Růžena Kafková.

Soutěžilo se v kategorii bakalářské a magisterské studium a v kategorii doktorandů. „Příspěvky prošly užším výběrem, přičemž z celkového počtu šestnácti přihlášených příspěvků jich bylo vybráno deset. Pětičlenná mezinárodní porota hodnotila nejenom kvalitu zpracování příspěvků, ale i způsob jejich prezentace,“ sdělila Helena Neumannová z Akademického koordinačního střediska v ERN (ACC).

Studenti naší univerzity si vedli opravdu dobře, získali dvě umístění v kategorii bakalářských a magisterských oborů, konkrétně:

1. místo získala Daniela Kalajcidisová za prezentaci tématu MUSIC AS A METODOLOGICAL FACTOR IN PERVARDING TOPIC OF PRIMARY SCHOOL, SECTION OF PEDAGOGY (konzultantkou je Mgr. Jana Konvalinková, Ph.D., z katedry primárního vzdělávání),

3. místo získal Jan Honců za prezentaci OLD MAPS AND PUBLIC – FIRST EVALUATION OF PROJECT „STORIES OF PLACES“ (konzultantem je Mgr. Daniel Vrbík z katedry aplikované matematiky).

Sponzory hodnotných cen pro vítěze byly Urząd Miasta w Jeleniej Górze, Jelenia Plast w Jeleniej Górze a Centrum Ceramiki Artystycznej, Spółdzielnia Rękodzieła Artystycznego w Bolesławcu.

Vítězům soutěže gratulujeme!

-red-