Promoce ukončily předchozí akademický rok

FS promoce 110.jpg
Dobré plachty i dobrý vítr. Čerství strojaři

Dnes převzali diplomy absolventi fakulty strojní, na konci září promovali také absolventi fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické.

Na Technické univerzitě v Liberci v těchto dnech definitivně končí předchozí akademický rok promocemi absolventů. Dnes studium slavnostně ukončilo ve dvou bězích promocí 71 bakalářů fakulty strojní.

„Je pouze na vás, jak obstojíte. Už to nepůjdete jenom zkusit a podívat se na svého zkoušejícího. Pamatujte, že budoucnost bude taková, jakou si ji uděláte. Rozhodujete o tom každým krokem, každým svým činem i slovem,“ rozloučil se s čerstvými bakaláři děkan Petr Lenfeld.

Význam slova, konkrétně absolventského slibu, akcentoval také děkan fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické při promocích 23. září:

„Skládáte slib. Může se vám to zdát dnes neobvyklé, protože když dáváme závazky, nedáváme to příliš najevo. Naši předkové však byli skeptičtější. Věděli, že když se člověk špatně vyspí, je po závazku. Proto se sliby a závazky vyhlašovaly veřejně jako dnes při promocích. Věřím, že i vy budete mít stále na paměti to, k čemu se dnes slibem absolventa zavazujete,“ řekl ve svém slavnostním projevu děkan Jan Picek.

Studium na fakultě přírodovědně-humanitní a pedagogické na přelomu léta a podzimu úspěšně dokončilo 127 bakalářů a 57 magistrů.

Na začátku září promovaly také absolventky nově ustavené fakulty zdravotnických studií. Diplomy převzalo 22 bakalářek, psali jsme o tom zde.

Akademický rok 2015/2016 je tak na Technické univerzitě v Liberci definitivně ukončen. Všem absolventům přejeme i v redakci T-UNI to, co jim popřál děkan Jan Picek: „Stará moudrost praví, nezáleží na tom, jak fouká vítr, záleží na tom, jak napnete plachty. Přeji vám, ať máte plachty vždy dobře napnuté.“

Radek Pirkl