pátek 22. červen 2018   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Věda a výzkum > Absolventku naší FUA Evu Le Peutrec uvidíte v televizi

Absolventku naší FUA Evu Le Peutrec uvidíte v televizi

Eva Le Peutrec

Absolventka naší Fakulty umění a architektury Eva Le Peutrec bude v neděli 28. ledna ve 20.00 hodin osobností dokumentárního pořadu České televize GEN – Galerie elity národa. ČT1 v tomto pořadu přináší portréty významných Čechů očima předních českých režisérů (Fero Fenič) ale i režijních debutantů. Je skvělé, že se mezi významné osobnosti zařadila i naše absolventka. Dívejte se, bude to stát za to.

Eva Le Peutrec, rozená Hendrychová, se ze svých rodných Hořic dostala do exotických zemí, kde si získala uznání jako česká „Madame Eiffel«, když se zařadila mezi přední architeky a projektanty mrakodrapů.

V roce 2009 v Číně naprojektovala první mrakodrap, do roku 2015 projektovala 24 mrakodrapů - Tiandu Tower, Hangzhou Agricultural Trading Center, Shenzhen Nanshan, Shishan Plaza. V současnosti má vlastní studio a na návrzích projektů spolupracuje s kanadskou architektonickou kanceláří Allied Architects International se sídlem v čínské Šanghaji. Dnes žije se svým francouzským manželem a dvouletým synem na Nové Kaledonii.

Projekty:
Byla hlavním návrhářem 210 metrů vysokého mrakodrapu.
Vyhrála mezinárodní soutěž na tři 140 metrů vysoké mrakodrapy a porazila projektanta Adriana Smitha.
Byla hlavním návrhářem na office tower.
Byla hlavním návrhářem na projektu 348 metrů vysokém mrakodrapu.
Byla hlavním návrhářem na výherním návrhu pro CBD v Hangzou.
Byla hlavním návrhářem na výherním návrhu pro vlakovou stanici.
Byla hlavním návrhářem na 5hvězdičkovém hotelu.

O Evě Le Peutrec jsme psali na: http://tuni.tul.cz/rubriky/udalosti/id:78601

-koč-