JobTUL má v registraci za více jak rok ostrého provozu přes 500 studentů a téměř 80 zaměstnavatelů

jobtul.jpg
Kariérní portál JobTUL funguje už víc jak rok. A dobře, jak dokládají sami studenti.

Skrz univerzitní kariérní portál JobTUL nacházejí studenti a absolventi stáže v podniku, praxi, práci, ale třeba i téma pro svou diplomovou práci. Podniky i další zaměstnavatelé tu zas najdou motivované mladé lidi, kteří hledají zkušenosti a chtějí spolupracovat.

Je to zhruba rok, co se na portál Technické univerzity v Liberci JobTUL přihlásil také David Marx (24), student čtvrtého ročníku na Ekonomické fakultě TUL. „O JobTULu nám řekl vyučující loni koncem školního roku. Hned jsem se zaregistroval, v létě jsem se na stránky podíval a zaujala mě nabídka juniorské stáže ve firmě VGD,“ říká David. Do firmy zavolal, dohodli se na spolupráci a za chvíli to bude rok, co je tam David na placené stáži. Chodí do VGD na dva dny v týdnu a o prázdninách nebo přes zkouškové období vypomáhá i častěji.

„Je to hodně na vzájemné dohodě a vycházejí mi až extrémně vstříc, abych stíhal školní povinnosti. Snažím se pak vyjít vstříc i já jim, když mám víc času na práci,“ dodává student specializace management podnikových procesů David Marx.

Na JobTUL se podobně jako on registrovalo už přes 500 studentů a téměř 80 zaměstnavatelů, kteří nabídli přes 160 možností různé spolupráce. Pro studenty a také absolventy do tří let od ukončení studia na Technické univerzitě v Liberci je registrace a nahrání profilu na portál zdarma. JobTUL je navíc propojený se STAGem, takže základní údaje o studentech si nahraje sám a pokud v něm studentka nebo student svůj profil ještě doplní, portál je schopný vygenerovat i základní CV.

Zaměstnavatelé se registrují podle svých potřeb buď také zdarma – to pokud jde o bezplatnou spolupráci se studenty –, nebo si mohou zaplatit za různé úrovně balíčků, s nimiž se pojí další služby a možnosti zviditelnění na portálu.

„Odměna za práci je příjemný bonus, ale hlásil jsem se hlavně proto, abych měl v životopisu nějakou praxi. Chtěl jsem jako uchazeč o pracovní pozici nabídnout něco víc než jen diplom, který předloží i dalších 20 až 25 lidí z mého ročníku,“ dodává David k motivaci, proč se na JobTUL přihlásil.

Nejvíce mají zatím o registraci zájem výrobní a průmyslové podniky, pak firmy z oblasti IT a služeb.

„Ze studentů a absolventů jsou nejvíce registrovaní ti z Ekonomické fakulty, následovaní hojně také studenty z fakulty mechatroniky, informatiky a mezioborových studií a fakult textilní a strojní. JobTUL je otevřený zájemcům i z ostatních fakult a jistě i oni zde najdou zajímavé nabídky. Portál navíc stále rozšiřujeme a registrovaných zaměstnavatelů napříč obory bude jistě přibývat,“ říká prorektorka Kateřina Maršíková, která stála v čele týmu, jenž JobTUL na naší univerzitě asi před rokem a půl spouštěl. Portál od svého vzniku funguje pod Kariérovým centrem TUL a má také plně anglickou verzi, najdete ho na job.tul.cz.

Radek Pirkl

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE

Další články v rubrice

Ve školní jídelně baštíme klasiku macande - což je směs fazolí, kukuřice a často i kamenů... pozor na zuby!.jpg

Student ekonomky vede v Tanzanii kurzy o podnikání a start-upech

Do africké země, která podle OSN patří mezi ty nejméně rozvinuté na světě, odletěl Ondřej Linhart loni na podzim. Přerušil své doktorské studium na Ekonomické fakultě TUL, ale své vazby s fakultou nezpřetrhal. Původně měl učit jen na základní a...

13. 5. 2022 | Lidé | 508
IMG_8704-2.jpg

Na silné motorce zachraňuje pedagog TUL životy

K elitnímu týmu motocyklových zdravotnických záchranářů v Maďarsku patří i Tomáš Dudich. Tomuto třiatřicetiletému pedagogu Fakulty zdravotnických studií Technické univerzity v Liberci už totiž „nestačilo“ pomáhat zraněným a nemocným lidem jen v...

12. 8. 2022 | Lidé | 884

Zůstaň v kontaktu s univerzitou

T-UNI Univerzitní časopis /
University Magazine

Nepřehlédněte
tipy redakce