čtvrtek 29. červen 2017   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Události > Katedra designu je 25letá. Oslavy začnou výstavami absolventů

Katedra designu je 25letá. Oslavy začnou výstavami absolventů

Bakalaureáty 2014.jpg
Poprvé většinou vystavovali zde. Přehlídka absolventských prací Bakalaureáty.

Nejprve se v úterý 28. března představí absolventi zaměření Textil a oděv, 28. dubna budou mít také v jablonecké Galerii N výstavu absolventi zaměření Sklo a šperk.

Katedra designu vznikla pod Fakultou textilní Technické univerzity v Liberci (tehdy Vysoká škola strojní a textilní v Liberci) v roce 1992. Nabízela studijní obor Textilní a oděvní návrhářství zaměřený na Textil a oděv. Před 15 lety otevřela druhé studijní zaměření Sklo a šperk, které má své hlavní zázemí v jabloneckých ateliérech. „Za 25 let absolvovalo katedru více jak 700 absolventů,“ připomíná její vedoucí Renata Štorová.

Mnozí z nich založili své značky nebo se uchytili v managementu oděvnictví a o mnohých z nich jsme psali také na T-UNI. Například o Kamile Boudové, která přednáší na oděvnické škole v Paříži a intenzivně se angažuje v oblasti trvale udržitelné módy – v časopise T-UNI 360 čtěte zde, str. 16. Časopis Forbes ji letos zařadil do žebříčku 30 pod 30. Číst na T-UNI jste mohli také o čerstvém absolventovi Jakubovi Neufussovi, designérovi, který loni vystavoval na prestižní mnichovské přehlídce Talente. Čtěte zde.

Sledovali jsme také Michaelu Voňkovou, která po škole dostala možnost pracovat u návrhářky Beaty Rajské a psali jsme také o špercích z 3D tiskárny Pavly Říhové.

V oblasti textilního a oděvního designu či v obchodní činnosti v tomto oboru se velmi dobře etablovali také Petr Klouda, Petr Brejcha, Adéla Kodoňová či Martin Havel. Práce těchto a dalších tvůrců budou k vidění na absolventské výstavě zaměření Oděv a textil. Vernisáž je v úterý 28. března od 17.00 hodin v Galerii N v Jablonci nad Nisou (Jehlářská ulice, vedle divadla).

„Oděvní výtvarník Martin Havel také představí svou kolekci letos na podzim na slavnostním připomenutí výročí katedry. To bude v předsálí univerzitní auly 4. října,dodává k programu oslav čtvrtstoletí existence katedry Renata Štorová.

V Galerii N se měsíc po svých kolezích sejdou také absolventi zaměření Sklo a šperk. Vernisáž jejich výstavy bude 28. dubna také od 17.00 hodin.

Radek Pirkl

24.06. 2017

Akademický senát TUL bude volit svého předsedu

Akademický senát TUL bude po dvou neúspěšných pokusech volit svého předsedu na svém zasedání dne 30. června 2017 v 9.00 hodin.  Jednání svolal 1. místopředseda AS TUL David Salač do zasedací místnost IC ( první podzemní podlaží).  Na programu je také volba zbývajících orgánů senátu a určení volební komise pro volbu rektora TUL. Všechna zasedání akademického senátu jsou veřejná.

26.05. 2017

Cena Siemens 2017 – hlaste své práce

Uzávěrka pro přihlášky je 27. listopadu 2017. Přihlaste svou bakalářskou, magisterskou, disertační práci či výzkumný projekt. Více informací a odkaz na přihlášku najdete zde.

Autorům nejlepších prací se letos předá 1.000.000 korun, odměna čeká i na toho, kdo zajímavou práci do soutěže doporučí.