Fakulta textilní podepsala dohodu s Japonci

Studenti i akademičtí pracovníci Fakulty textilní Technické univerzity v Liberci budou získávat nové zkušenosti v Japonsku. Fakulta se dohodla s Faculty of Textile Science and Technology Shinshu Univerzity Japan i na společných výzkumných projektech, pořádání konferencí a seminářů a vzájemné výměně informací a publikací.

Spolupráce bude probíhat na základě dohody o spolupráci a výměně zkušenostív oblasti výzkumu a vývoje nanotechnologií, kterou podepsali děkan fakulty textilní Aleš Linka a Kunihiro Hamada, děkan Faculty of Textile Science and Technology Shinshu Univerzity Japan.

Dnes o tom informovala Štěpánka Filipová, mluvčí agentury CzechInvest, který naši univerzitu představila v únoru na veletrhu Nanotech 2011 v Tokiu. „Mezinárodní spolupráce je pro každou univerzitu velice důležitá a je to rovněž příležitost pro Českou republiku, jak poukázat na to, že máme vysoké školství a s ním spojený výzkum na velice vysoké úrovni," řekl generální ředitel CzechInvestu Miroslav Křížek. Připomněl, že Technická univerzita v Liberci se věnuje  výzkumu a vývoji nanovláken a nanotechnologií věnuje už řadu let a že v roce 2004 vyvinula jako první na světě technologii průmyslové výroby nanovlákenných netkaných materiálů.

Pro Technickou univerzitu v Liberci je spolupráce s japonskou univerzitou Shinshu rozšířením vzájemných kontaktů. "Se Shinshu University máme dlouholeté kontakty, a to zejména z konferencí, kde se pravidelně setkáváme jako řečníci prezentující výsledky své práce,"  uvedl děkan FT TUL Aleš Linka. Fakulta chce podle něj  v roce 2014 uspořádat v Liberci vlastní konferenci, kde představí japonským kolegům výsledky z oblasti nanotechnologií i z  dalších moderních vlákenných materiálů.
 
Japonská univerzita Shinshu je státní univerzita v prefektuře Nagano a mezi japonskými univerzitami patří v oblasti nanotechnologií k absolutní špičce.

J. Kočárková

Další články v rubrice

Zůstaň v kontaktu s univerzitou

T-UNI Univerzitní časopis /
University Magazine

Nepřehlédněte
tipy redakce