I díky vašemu hlasu může získat autonomní modulární platforma z TUL v soutěži Regiostars 2023 Cenu veřejnosti

Team_AnteTUL_2-2.jpg
Team ANTeTUL v prostorách Ústavu pro nanomateriály, pokročilé technolgie a inovace TUL. Foto: archiv Michala Petrů

Projekt ANTeTUL na vývoj samořiditelného užitkového vozidla pro přepravu nákladu v obtížných podmínkách bojuje ve finále evropské soutěže Regiostars 2023 o nejvyšší umístění ve své kategorii a jasno bude v listopadu. Do soutěže, jež oceňuje nejlepší projekty podpořené z evropských fondů, se ale nyní může zapojit každý. Pořadatelé spustili hlasování o Cenu veřejnosti.

Autonomní modulární platforma, na jejímž vývoji čtyři a půl roku pracoval mezioborový univerzitní tým šesti desítek odborníků z Technické univerzity v Liberci, se díky vlastnímu myšlení dokáže sama vyhýbat překážkám a optimalizovat naplánovanou trasu podle aktuální situace. Vozidlo je vybaveno unikátním viděním, které umožňuje zařízení pro rozšířenou realitu. O projektu a účasti v soutěži jsme psali.

Je obrovským úspěchem, že Elektromobilitu ANTeTUL vybrala Evropská komise z rekordních 228 přihlášených projektů mezi 30 finalistů soutěže Regiostars 2023. ANTeTUL nyní soutěží v kategorii „A Connected Europe“, kde má další 4 mezinárodní konkurenty.

Vybrané projekty se střetnou během velkého EURegionsWeek v Bruselu, kde vystoupí před porotou a publikem. Slavnostní vyhlášení vítězů proběhne 16. listopadu během konference INFORM EU v Ostravě.

Posunout autonomní modulární platformu z Technické univerzity v Liberci k zisku Ceny veřejnosti může od 14. září každý, kdo bude hlasovat na tomto odkaze.

Více informací

- ad -

Další články v rubrice

Zůstaň v kontaktu s univerzitou

T-UNI Univerzitní časopis /
University Magazine

Nepřehlédněte
tipy redakce

IMG_5907-2.jpg

Významnou pražskou památku už čistí světlo

Oči tisíců turistů se už nemusejí dívat na nevzhledný zelený biofilm vrostlý do zdiva Malostranské mostecké věže Karlova mostu na levém břehu Vltavy. Zdivo prošlo v zasažených místech důkladnou očistou a dál už se bude čistit samo. Díky slunečním...

25. 3. 2024 | Věda a výzkum | 364