Kariérové dny TUL ve čtvrtek a pátek 2. a 3. listopadu 2023 budou největším setkáním firem se studenty a absolventy v rámci regionu. Nabídnou také diskuzní stůl na téma Studovat a/nebo pracovat nebo přednášky HR specialistek a personalistek zaměřené na téma kariérního růstu. Kariérové dny TUL startují ve čtvrtek 2. listopadu v 10:40 v aule.
50 firem na jednom místě
Kariérové dny u nás na Technické univerzitě v Liberci vypuknou ve čtvrtek 2. listopadu veletrhem JobTUL Day, na kterém se představí firmy ze všech možných oblastí: strojírenství, IT a komunikace, finančnictví, marketing, zdravotnictví a sociální péče. Zástupci firem mohou studentům, studentkám, absolventkám a absolventům TUL představit svou činnost a nabídnout spolupráci, téma diplomové práce, stáž, trainee program, brigádu nebo práci.
Účast potvrdilo 50 firem a institucí z regionu, ale i s celorepublikovou působností. Některé firmy se účastnicím a účastníkům představí také během čtvrtečního moderovaného bloku. Další firmy jako Preciosa, ZF Automotive Czech, Tristone Flowtech Shared Services Center, Akkodis CZ, KSM Castings CZ, Faurecia/Forvia, Komerční banka, Aktivit, CNC TVAR, UCT Fluid Delivery Solutions, Kautex Textron Bohemia nebo SINGING ROCK nabízí v rámci pátečního programu i možnost osobního nebo online setkání s profesionálem. Na konzultace svého životopisu se zájemci registrují předem a mohou si vybrat online, nebo osobní formu konzultace.
Studovat a/nebo pracovat?
V doprovodném programu Kariérových dnů TUL ve čtvrtek mohou návštěvníci sledovat diskuzní stůl. Na to, zda studovat a/nebo pracovat, budou se zástupci firem Škoda Auto, Knorr-Bremse a CSG Aerospace hledat odpověď mladí akademici z naší univerzity Markéta Klíčová a Ondřej Havelka a spolu s nimi také odbornice na HR a personalistiku Eva Boczanová a Radka Lankašová.
„Se zástupci firem, studentů a odbornic na personalistiku se zaměříme na otázky, které dříve nebo později řeší každý, kdo studuje nebo absolvuje vysokou školu: jak propojit studium s prací, jaké kompetence je dobré rozvíjet a jak zvýšit svoji uplatnitelnost na trhu práce už během studia,“ říká prorektorka TUL Lenka Burgerová, která je hlavní organizátorkou Kariérových dnů TUL 2023 a která bude diskuzní stůl moderovat. Začíná v univerzitní aule ve čtvrtek 2. listopadu v 11.15 hodin.
Přednášky profesionálek z HR a personalistiky
Již zmíněné specialistky na HR budou mít v rámci doprovodného programu také své přednášky.
Radka Lankašová, která působí v personalistice 20 let a má bohaté zkušenosti z pracovních pohovorů v ČR i ve Velké Británii, bude mít přednášku na téma Úspěšná komunikace při pohovoru, v práci i v osobním životě. Nabídne odpovědi na otázky, jaká slova zvolit u přijímacího pohovoru, jak se domluvit s různými typy lidí nebo jak se vyhnout konfliktům. Petra Drahoňovská se k nám do auly připojí online s přednáškou v angličtině „Modern self career management and personal branding“ a do třetice Eva Boczanová se s návštěvníky podělí o praktické rady a dobré příklady z praxe.
„Petra Drahoňovská se zaměří na otázku osobní značky, která je v současné době při hledání práce důležitou součástí prezentace uchazečky či uchazeče. Petra je zkušená kariérní poradkyně a koučka, která má v této oblasti dlouholeté zkušenosti a pomáhá lidem řídit kariéru již od roku 2009,“ říká Hana Trávníčková z Kariérového centra TUL, která je koordinátorkou Kariérových dnů, a dodává: „Eva Boczanová, která se v personalistice, především v náboru, pohybuje 15 let a nyní působí jako Headhunter a HR Advisor ve společnosti GoodCall, se bude věnovat tomu, jak a kdy ideálně vstoupit na pracovní trh.“
Návštěvníkům ve čtvrtek v aule představí svou činnost také Student Business Club, což je platforma TUL, která si klade za cíl podporu a rozvíjení podnikatelského ducha našich studentek a studentů. Organizuje soutěž Start-up TUL, jíž prošla již celá řada úspěšných projektů, které dnes běžně fungují na trhu. Jedním z nich je i Tanganica, kterou představí její zakladatel a CEO Filip Svárovský.
Bude se i soutěžit ‒ vyhrajte třeba relax z oblasti well-being
Kariérové dny nabídnou studujícím a absolventkám a absolventům příležitost setkat se osobně se zástupci zaměstnavatelů, rozšířit si odborné znalosti a vytvořit si úspěšnou osobní značku. Navíc si každá účastnice a každý účastník může odnést hodnotnou výhru, stačí se jen zapojit do jedné ze soutěží ‒ online, nebo přímo na místě. Účastníci se mohou těšit na výhru podtrhující osobní značku a možnosti, jak ji lze prezentovat ostatním. V oblasti práce je diskutovanou hodnotou také well-being, a tak se další výhra inspiruje tímto konceptem. A odnést si mohou i výhru, která podporuje týmovou spolupráci a analytické myšlení, což jsou důležité kompetence úspěšné kariéry.
Více o nabídce a programu Kariérových dnů TUL najdete na www.jobtuldays.cz.
Radek Pirkl
Další články v rubrice
Z TUL na pět kontinentů. Architektka Eva Le Peutrec
Když zakončovala studium na liberecké fakultě architektury diplomovým projektem nové univerzitní budovy G, měla už tehdy zkušenosti z architektonické praxe v USA. A to byl teprve začátek. Dnes má Eva Le Peutrec za sebou realizace budov na pěti...
Jak hodnotí svých osm let ve funkci rektor Brzezina?
Co se podařilo, co se už naopak nepodařilo dotáhnout? A kam půjde do práce v pondělí 2. února 2026? To jsou otázky pro Miroslava Brzezinu, který osm let vedl naši školu. Na závěr rozhovoru přidává vzkaz lidem z této univerzity.
Stanislav Přibyl, člen Správní rady TUL, je novým pražským arcibiskupem
Technická univerzita v Liberci má důvod k hrdosti. Novým pražským arcibiskupem a metropolitou českým byl jmenován Mons. Stanislav Přibyl, dosavadní litoměřický biskup, který zároveň působí také ve Správní radě Technické univerzity v Liberci.