Máme stánek na veletrhu Educa Expo. Přijďte k nám »posedět«

Chcete se dozvědět vše o studiu na Technické univerzitě v Liberci? Navštivte náš stánek na veletrhu EDUCA EXPO, stěžejní součásti EDUCA WEEK 2023, v liberecké Home Credit Aréně. Spolu s námi se na 17. ročníku veletrhu představuje na šest desítek škol a přes padesát firem nejen z Libereckého kraje.

„U našeho stánku především zveme na celouniverzitní den otevřených dveří, který se na Technické univerzitě v Liberci koná v sobotu 25. listopadu. Návštěvníci na dni otevřených dveří uvidí naše laboratoře, ateliéry a dozví se úplně vše, co je v souvislosti se studiem u nás zajímá. Informace o všech našich fakultách podáváme i nyní v Home Credit Aréně. A návštěvníci u nás dostanou drobnou pozornost nebo si mohou posedět a odpočinout v příjemném sedacím vaku,“ zve Marta Urbanová, vedoucí Oddělení komunikace a marketingu TUL.

Zahájení veletrhu proběhlo za účasti hejtmana Libereckého kraje Martina Půty, náměstka hejtmana Jiřího Čeřovského a ředitelky Úřadu práce ČR Kateřiny Sadílkové.

Zájem o veletrh je značný. Jen během čtvrtečního dopoledne, kdy akce v aréně začala, prošlo pomyslnými veletržními branami na 4,5 tisíce návštěvníků. A čas k návštěvě je ještě do sobotní 13. hodiny. „Vyprodané přednáškové sály i zaplněné odborné konference svědčí o velkém zájmu odborné i laické veřejnosti a dokazují, že jdeme správným směrem, co se týká skladby programu celého EDUCA WEEKu. Věřím, že překonáme návštěvnický rekord z loňského roku,“ je optimistický Lukáš Přinda, jednatel společnosti SFM Liberec s. r. o., která veletrh vzdělávání a pracovních příležitostí spolu s Libereckým krajem a Úřadem práce ČR pořádá.

Veletrh EDUCA EXPO v Libereckém kraji propojuje školy s firmami, nabízí kariérní poradenství a představuje široké možnosti uplatnění různého typu vzdělání. „Na EDUCA EXPO si tak pod jednou střechou mohou budoucí studenti i jejich rodiče vybrat školu a v návaznosti na to i pracovní pozici u nás v regionu nebo v zahraničí,“ dodává Lukáš Přinda.

I letos je součástí veletrhu vyhlášení prestižní soutěže o TOP firmu a TOP školu, v níž nezávislá sedmičlenná porota hodnotí aktivitu, vizuální kvalitu, mediální komunikaci, informační hodnotu a celkový dojem jednotlivých stánků. Vítězové v obou kategoriích si odnesou trofej navrženou a vyrobenou ve SUPŠS v Železném Brodě a získají výstavní plochu pro příští ročník veletrhu zdarma.

Tradiční součástí veletrhu je pracovní poradenství Úřadu práce ČR, který zde představuje i EURES, síť zprostředkovatelů práce v celé Evropě. Přítomni jsou EURES poradci nejen z Čech, ale i ze Slovenska, Německa, Rakouska nebo Nizozemí.

Už před vstupem do veletržních prostor u technického vchodu zaujme velký stroj společnosti Silnice LK a také mobilní laboratoř EDU.Lab powered by Škoda Auto plná moderních technologií, která rozhodně stojí za návštěvu. Interaktivní stánky, nové poznatky, inspirace, motivace, zábava, ale i občerstvení a klidové zóny čekají návštěvníky EDUCA EXPO ve všech prostorách Home Credit Arény.

EDUCA WEEK sledujte na Facebooku, Instragramu a LinkedInu. Kompletní program je na www.educaweek.cz

Adam Pluhař

S využitím tiskové zprávy SFM Liberec

Další články v rubrice

Zůstaň v kontaktu s univerzitou

T-UNI Univerzitní časopis /
University Magazine

Nepřehlédněte
tipy redakce