Rektor ocení výjimečné pedagogické počiny

2 - kopie.jpg
Ilustrační snímek z Mapathonu 2018 na TUL.

Rektor Technické univerzity v Liberci vyhlašuje soutěž o výjimečný pedagogický počin akademických pracovnic a pracovníků. Záměrem soutěže je zdůraznit, že pedagogická činnost akademického pracovníka je stejně důležitá jako jeho tvůrčí činnost.

„Na fakultách již zpravidla existují různá ocenění za výzkumnou či publikační činnost akademických pracovníků, oceňování pedagogické činnosti je však zatím spíše výjimečné, přitom tvoří zásadní a základní část naší práce na univerzitě. Rozhodl jsem se proto výjimečné pedagogické počiny vyzdvihnout, ocenit a odměnit,“ říká rektor Miroslav Brzezina. 

Pojem pedagogický počin rektor blíže nevymezuje, nechává tak soutěž co nejvíce otevřenou například také směrem k netradičním pedagogickým aktivitám.

Může se jednat například o vytvoření nového či inovaci existujícího studijního programu, zavedení nového studijního předmětu nebo inovativního způsobu výuky některého předmětu, vydání výjimečné učebnice, organizaci širokého spektra vzdělávacích aktivit pro studující či o zcela jiný pedagogický počin. Ocenění však musí souviset s pedagogickou činností v akademickém roce 2023/2024.

Do soutěže lze nominovat jednotlivce nebo i skupinu vyučujících.

Nominace přijímá Oddělení pro vzdělávání a vnitřní legislativu TUL (kontaktní osobou je Ing. Dana Slačíková, e-mail dana.slacikova@tul.cz) do 30. června 2024. V nominaci uveďte jméno či jména navrhovaných, jejich pracoviště, charakteristiku pedagogického počinu a kontaktní údaje navrhovatele.

Vyhlášení výsledků soutěže a předání ocenění proběhne na akademické slavnosti Dies Academicus, která se koná 11. září 2024 v aule. Ocenění obdrží kromě pamětního listu také peněžní odměnu ve výši 50 tisíc korun.

-red-

Další články v rubrice

Zůstaň v kontaktu s univerzitou

T-UNI Univerzitní časopis /
University Magazine

Nepřehlédněte
tipy redakce

IMG_9212-2.jpg

»Lékařům dáváme do rukou další rozměr«

Liberečtí chirurgové už nejsou před operacemi odkázáni jen na virtuální snímky zlomených kostí či nádorů, ale připravují se i díky dokonalým anatomickým modelům z 3D tiskárny. Vyrábí je nemocniční oddělení Klinické biomechaniky, za jehož zřízením...

29. 4. 2024 | Lidé | 471