TUL na veletrhu Gaudeamus nepřehlédnete

Upravene @Jaroslav Tomasek (84 of 142)-2.jpg
Tomáš Dudich z Fakulty zdravotnických studií je na veletrhu Gaudeamus jedním z těch, kdo představují výhody studia na Technické univerzitě v Liberci. Foto: Jaroslav Tomášek

Nepřehlédnutelným stánkem připomínajícím ostrov obtékaný řekou studentů přitahuje TUL zájemce o studium na veletrhu vzdělávání Gaudeamus v pražských Letňanech. Od úterý už turnikety pustily do areálu tisíce návštěvníků. Příležitost dozvědět se vše o možnostech studia, vzít si „TULácký“ dáreček nebo si pochutnat na výtečné kávě u stánku Technické univerzity v Liberci je ještě dnes.

TUL na letošním jubilejním 15. ročníku veletrhu představila zcela nový stánek. Návštěvníci k němu mají přístup ze čtyř stran a díky tomu může v jeden čas odpovídat na smršť otázek hned několik zástupců fakult. „Návštěvnost je opravdu velká, u turniketů se tvořily fronty. Naše univerzita je navíc na veletrhu zcela nepřehlédnutelná. Osobně mám velkou radost i z toho, že konečně po dvou letech vidím úsměvy návštěvníků, protože respirátory už nejsou nutné,“ říká Bianca Lamrová z Oddělení komunikace a marketingu Technické univerzity v Liberci, jež je součástí veletržní mise.

U univerzitního barpultu nepřestává vrčet kávovar, všem vyprahlým svlažuje hrdlo „TULácká“ voda, studenti u našeho stánku také doplňují energii drobnými sladkostmi. V držácích se dlouho neohřeje univerzitní dvojjazyčný časopis T-UNI, závratným tempem mizí z pultů letáčky všech fakult. A výstavní plochou krouží studenti s taškami a dárky s novým univerzitním logem.

 

K našemu stánku přicházejí maturanti a učitelé ponejvíce ze Středočeského kraje a Prahy, ale také z krajů Libereckého, Pardubického, Královéhradeckého nebo Ústeckého. Největšímu náporu čelí ve stánku připravení zástupci fakult ráno a dopoledne, kdy přijíždí autobusy plné středoškoláků. To se pak u fakultních pultíků tvoří i fronty. Podstatnou skupinou návštěvníků veletrhu jsou studenti 4. a 3. ročníků středních škol, středoškolští pedagogové a výchovní poradci, ale také studenti vysokých škol a zájemci o celoživotní vzdělávání.

 „Tak velký zájem o naši fakultu z tolika regionů mě překvapil. Aby mohli studenti na veletrh přijet, dávaly školy den volna. Jsem rád, že mnoho studentů přicházelo i s rodiči. Díky zkušenostem mají rodiče praktické a dobře mířené dotazy a svým potomkům pomohou lépe se zorientovat v nabídce škol,“ říká Tomáš Dudich z Fakulty zdravotnických studií TUL.

Frekventovaným dotazem na FZS je objem praxe, u technických fakult je to obligátní otázka na obtížnost matematiky, budoucí ekonomy zase často zajímá studijní program informační management. Možnost položit ten svůj dotaz mají zájemci ještě ve čtvrtek 26. ledna.

Evropský veletrh pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus Praha je každoročně poslední šancí, jak na jednom místě v krátkém čase oslovit maximum uchazečů o studium na univerzitě dříve, než si podají přihlášky. Školy z celé ČR i ze zahraničí se představují v Pražském veletržním areálu Expo v Praze-Letňanech.

Adam Pluhař

Další články v rubrice

IMG_3782-2.jpg

Den otevřené vědy na CXI udělal radost dětem i rodičům

Stroj na výrobu nanovláken v akci, autonomní vozítko v pohybu nebo spolupráci robota s člověkem mohli vidět a zažít návštěvníci Dne otevřené vědy v Univerzitním ústavu CXI. Pracovníci ústavu provedli na den dětí nejen předškoláky a školáky, ale i...

2. 6. 2023 | Události | 256

Zůstaň v kontaktu s univerzitou

T-UNI Univerzitní časopis /
University Magazine

Nepřehlédněte
tipy redakce