TUL zve rodiny s dětmi i vytrvalostní běžce na Nature Run

48852452102_3934b3d7e0_b-2.jpg
Čistá radost z pohybu provází každý ročník běhu, který osloví děti i vytrvalce. Foto: Liberec Nature Run

Tři trasy městem i kopcovitou podzimní krajinou čeká na šestnáct set běžců, kteří se v sobotu postaví na start Mattoni Liberec Nature Run 2021. Technická univerzita v Liberci je partnerem závodu. Letos se závod běží už počtvrté.

Mattoni Liberec Nature Run 2021 je součástí populární běžecké série RunCzech. „Zveme všechny zaměstnance i studenty, aby prověřili své běžecké schopnosti nebo podpořili běžce na trati. Závod si užijí jak rodiny s dětmi, tak trénovaní běžci,“ říká projektový manažer závodu Igor Murko.

Kratší, dvanáctikilometrová trasa vede z náměstí Dr. Edvarda Beneše, Lidovými sady kolem ZOO až k žulovému lomu v Ruprechticích a pak se vrací zpět do centra. Start je ve 12 hodin.

Třiadvacetikilometrový závod dovede běžce až k vodní nádrži Bedřichov v Jizerských horách a odtud zpět na liberecké náměstí. Vytrvalci vyběhnou v 11.15 hodin.

„Krátkou, 2,5 kilometrovou trasu městem zvládnou i úplní začátečníci, děti na odrážedlech nebo aktivní senioři. Je to ideální program pro celou rodinu,“ zve Igor Murko.

- ad -

Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE