TULfest i škodovácká roadshow jsou zpět. A v plné síle

IMG_9160-2.jpg
Studentská oslava zahájení nového akademického roku TULfest navázala letos na škodováckou roadshow. Přišly stovky studentů. Foto: Adam Pluhař, TUL

Po loňské vynucené pauze patřilo Univerzitní náměstí opět studentům. V pondělí bylo plné zábavy, stánků s dobrotami, ale i podněty a příležitostmi. K zastavení lákaly Škoda Day Roadshow a TULfest. Obě tradiční akce spojily netradičně síly.

Škoda Day Roadshow přivezla letos do Liberce elektromobilitu. Plně elektrická Škoda Enyaq nebo plug-in hybridní superb a octavia byly ponejvíce v obležení strojařů nebo mechatroniků. Ale nablýskané vozy Škoda Auto přitahovaly pozornost všech kolemjdoucích. Zvlášť, když k zastavení na kávu nebo limonádu lákala i speciálně upravená „dvanáctsetrojka“. Kdokoliv také mohl nahlédnout do kabiny i pod kapotu vystavených vozů. A pak si třeba nechat škodováckým vývojářem vybaveným přístrojem na měření elektromagnetického pole vyvrátit fámu o tom, že elektrický vůz může ovlivňovat voperovaný kardiostimulátor řidiče. „Ukazujeme, že například elektrická Škoda Enyaq je z tohoto pohledu absolutně bezpečné auto,“ přiblížila Tereza Kozáková ze Škody Auto.

O tak zvané elektromagnetické kompatibilitě moderních vozidel během dne expert Václav Růžek také odborně přednášel v UNI.Labu fakulty strojní, pod jejíž záštitou se škodovácká roadshow konala.

Vyslanci Škody Auto také studenty informovali o možnostech stáží.

Studentskou oslavu otevřel TUL Band

Jen co škodovky odjely, rozezněl Univerzitní náměstí swing TUL Bandu a ohlásil, že TULfest s podtitulem Studenti studentům je po koronavirové přestávce zpět v plné síle. Během odpoledne a večera se pak na pódiu vystřídaly skupiny One&Half, Počátky a The Scoffers a posílaly do prostoru pozitivní vibrace.

Pro prváky byly přichystány uvítací balíčky, k zastavení lákaly stánky s pivem, proseccem nebo kávou. Ale také stánky spolků, sdružení a projektů, které pomáhají udávat tep univerzitnímu životu. Burácením motoru se představila studentská formule, speciálním trenažérem nebo poháry univerzitní hokejový tým, tréninkovým zařízením AirBike Akademické sportovní centrum TUL. Nechyběl stánek vnitřní jazykové školy nebo pořádajícího Student Business Clubu s ukázkou svítidla vyrobeného včelami, s nímž student Eduard Seibert vyhrál soutěž O nejlepší start-up TUL. A přichystáno bylo mnoho jiných TULáckých "ochutnávek".

„Chtěli jsme ukázat, že jsme aktivní univerzita a jsme rádi, že to tu žije. Je vidět, že jsme se na to po tom roce strašně těšili. Loni jsme museli TULfest zrušit, i když jsme měli všechno připravené. O to ale byla letošní příprava jednodušší,“ řekl za studentské organizátory Ondřej Moš.

Adam Pluhař

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE

Další články v rubrice

Zůstaň v kontaktu s univerzitou

T-UNI Univerzitní časopis /
University Magazine

Nepřehlédněte
tipy redakce