Zemřel někdejší pedagog Fakulty strojní TUL, docent Karel Dušák

Ve věku 83 let zemřel v pondělí 19. února 2024 doc. Ing. Karel Dušák, CSc.

Pan docent se narodil 17. července 1940 v Třeboni, kde strávil své dětství. Do Liberce se jeho rodina přestěhovala po válce a město se stalo už napořád jeho domovem. Jeho velkou „celoživotní láskou“ byly Jizerské hory a běžky.

Studium na naší Vysoké škole strojní završil v roce 1963. V letech 1967 až 1975 působil na Katedře obrábění a ekonomiky Fakulty strojní. Poté, v letech 1993 až 2014 působil na Katedře obrábění a montáže.

Jeho vědeckovýzkumná činnost byla zaměřena především na oblast montáže a automatizačních montážních prostředků, konkrétně na problematiku rozměrových řetězců a smontovatelnosti konstrukčních soustav s ohledem na přesnost konstrukčních dílů.

V průběhu společných let strávených na katedře byl docent Dušák vždy ochoten pomoci odbornou i životní radou svým spolupracovníkům. Byl to člověk s širokým rozhledem a velkým srdcem.

Poslední rozloučení s docentem Dušákem proběhne ve čtvrtek 29. 02. 2024 ve 13.00 hodin ve velké obřadní síni krematoria v Liberci.

Čest jeho památce!

Katedra obrábění a montáže FS TUL

Další články v rubrice

dfsf.jpg

Novou kvestorkou TUL je Martina Froschová

Absolventka naší ekonomické fakulty působila posledních 14 let na pozici asistentky kvestora Technické univerzity v Liberci. Zná tedy velmi dobře univerzitní prostředí i příslušnou legislativu.

15. 3. 2024 | Lidé | 616

Zůstaň v kontaktu s univerzitou

T-UNI Univerzitní časopis /
University Magazine

Nepřehlédněte
tipy redakce

IMG_5907-2.jpg

Významnou pražskou památku už čistí světlo

Oči tisíců turistů se už nemusejí dívat na nevzhledný zelený biofilm vrostlý do zdiva Malostranské mostecké věže Karlova mostu na levém břehu Vltavy. Zdivo prošlo v zasažených místech důkladnou očistou a dál už se bude čistit samo. Díky slunečním...

25. 3. 2024 | Věda a výzkum | 385