Zemřel někdejší pedagog Fakulty strojní TUL, docent Karel Dušák

Ve věku 83 let zemřel v pondělí 19. února 2024 doc. Ing. Karel Dušák, CSc.

Pan docent se narodil 17. července 1940 v Třeboni, kde strávil své dětství. Do Liberce se jeho rodina přestěhovala po válce a město se stalo už napořád jeho domovem. Jeho velkou „celoživotní láskou“ byly Jizerské hory a běžky.

Studium na naší Vysoké škole strojní završil v roce 1963. V letech 1967 až 1975 působil na Katedře obrábění a ekonomiky Fakulty strojní. Poté, v letech 1993 až 2014 působil na Katedře obrábění a montáže.

Jeho vědeckovýzkumná činnost byla zaměřena především na oblast montáže a automatizačních montážních prostředků, konkrétně na problematiku rozměrových řetězců a smontovatelnosti konstrukčních soustav s ohledem na přesnost konstrukčních dílů.

V průběhu společných let strávených na katedře byl docent Dušák vždy ochoten pomoci odbornou i životní radou svým spolupracovníkům. Byl to člověk s širokým rozhledem a velkým srdcem.

Poslední rozloučení s docentem Dušákem proběhne ve čtvrtek 29. 02. 2024 ve 13.00 hodin ve velké obřadní síni krematoria v Liberci.

Čest jeho památce!

Katedra obrábění a montáže FS TUL