Nemocnice děkuje studentům TUL

Krajská nemocnice Liberec nemusí řešit nedostatek krve. Je to i díky studentům Technické univerzity v Liberci. „Již na začátku prosince ukazovala čísla transfuzní stanice stejný příliv prvodárců jako za celý předešlý rok 2008,“ potvrdila mluvčí nemocnice Alexandra Kittnerová.

Podle Kittnerové nemocnici velmi pomáhají studenti Technické univerzity v Liberci, kteří pozitivně reagují na náborové akce. "K 9. prosinci 2009 jsme na transfuzním oddělení evidovali 652 prvodárců, to je stejně jako za celý uplynulý rok," vyčíslila Alexandra Kittnerová s tím, že konečné číslo bude  na sklonku roku vyšší. "Na příznivé statistice mají velkou zásluhu studenti Technické univerzity v Liberci. Moc jim i všem ostatním lidem, kteří chtějí pomáhat lidem v nouzi, děkujeme,“ řekla  mluvčí nemocnice Alexandra Kittnerová.

Technická univerzita v Liberci spolupracuje s Krajskou nemocnicí v Liberci v řadě oblastí. A to především díky Ústavu zdravotnických studií, který nabízí studijní programy Ošetřovatelství – Všeobecná sestra a  Biomedicínská technika. Oba programy patří  mezi zdravotnické obory s odbornou způsobilostí  k výkonu nelékařského zdravotnického  povolání.  Jejich výuku pomáhají zajišťovat odborníci z Krajské nemocnice v Liberci a studenti také vykonávají v liberecké nemocnici podstatnou část svojí odborné praxe.

Ústav zdravotnických studií ZS má podle prorektora TUL Zdeňka Kůse  připravený  další bakalářský program Nutriční terapeut. "To bude další oblast pro spolupráci s Krajskou nemocnicí v Liberci,“ uvedl Kůs.

J. Kočárková

Zůstaň v kontaktu s univerzitou

T-UNI Univerzitní časopis /
University Magazine

Nepřehlédněte
tipy redakce

1000012936-2.jpg

Tričko probudí usínajícího řidiče

Plíživou únavu si ještě řidič za volantem neuvědomí, ale bezpečně ji už v zárodku pozná tričko vyvíjené na katedře oděvnictví Fakulty textilní TUL. Senzory totiž neomylně změří zpomalující se dech. Smart textile tak může pomoci snížit počty nehod...

10. 4. 2025 | Věda a výzkum | 683
0052_vitezove_cWvS_2025_-0474.jpg

Cena Wernera von Siemense míří opět na TUL

Zcela unikátní metodu měření dynamiky fotoluminiscence vymyslel a ve své dizertační práci popsal doktorand Fakulty mechatroniky, informatiky a mezioborových studií TUL Jiří Junek. Metoda se využije například při analýze defektů v solárních...

27. 3. 2025 | Věda a výzkum | 376