pátek 28. únor 2020   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Archiv > Nemocnice děkuje studentům TUL

Nemocnice děkuje studentům TUL

Krajská nemocnice Liberec nemusí řešit nedostatek krve. Je to i díky studentům Technické univerzity v Liberci. „Již na začátku prosince ukazovala čísla transfuzní stanice stejný příliv prvodárců jako za celý předešlý rok 2008,“ potvrdila mluvčí nemocnice Alexandra Kittnerová.

Podle Kittnerové nemocnici velmi pomáhají studenti Technické univerzity v Liberci, kteří pozitivně reagují na náborové akce. "K 9. prosinci 2009 jsme na transfuzním oddělení evidovali 652 prvodárců, to je stejně jako za celý uplynulý rok," vyčíslila Alexandra Kittnerová s tím, že konečné číslo bude  na sklonku roku vyšší. "Na příznivé statistice mají velkou zásluhu studenti Technické univerzity v Liberci. Moc jim i všem ostatním lidem, kteří chtějí pomáhat lidem v nouzi, děkujeme,“ řekla  mluvčí nemocnice Alexandra Kittnerová.

Technická univerzita v Liberci spolupracuje s Krajskou nemocnicí v Liberci v řadě oblastí. A to především díky Ústavu zdravotnických studií, který nabízí studijní programy Ošetřovatelství – Všeobecná sestra a  Biomedicínská technika. Oba programy patří  mezi zdravotnické obory s odbornou způsobilostí  k výkonu nelékařského zdravotnického  povolání.  Jejich výuku pomáhají zajišťovat odborníci z Krajské nemocnice v Liberci a studenti také vykonávají v liberecké nemocnici podstatnou část svojí odborné praxe.

Ústav zdravotnických studií ZS má podle prorektora TUL Zdeňka Kůse  připravený  další bakalářský program Nutriční terapeut. "To bude další oblast pro spolupráci s Krajskou nemocnicí v Liberci,“ uvedl Kůs.

J. Kočárková

28.02. 2020

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s šířením koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Anonymní návštěvník | 30. 12. 2009

60% prvodárců daruje krev poprvé a naposledy. Myslím, že tady není něco v pořádku... ale jinak pěkný, hlavně když čísla sedí a šéfové jsou spokojení :-( Tak si v únoru půjdu pro 10. odběr :-)

Tuni360v15-www
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání