pátek 28. únor 2020   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Archiv > Několikanásobná radost z TULIPANU

Několikanásobná radost z TULIPANU

IMG_3655b.jpg

Sérii vánočních trhů uspořádalo i letos na půdě Technické univerzity  v Liberci občanské Sdružení TULIPAN, které je také tréninkovým střediskem Fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické TUL.

Trhy probíhaly téměř měsíc a půl střídavě v budově F a budově  H . Nabízely se  jako každý rok vánoční přáníčka a různé milé drobnosti  například keramické  zvonečky, svícny a ručně vyrobené svíčky z voňavého včelího vosku.  „Sortiment  výrobků zdravotně postižených zaměstnanců tohoto sdružení byl opět inovován. K tradičním keramickým zvonkům a rybičkám, přibyla  řada nových přáníček z ručního papírů a nové tvary  keramických drobností, například svícnů a vánočních symbolů. Vybrat si mohl každý očima i srdcem,“ řekla předsedkyně správní rady TULIPANU Marcela Adamičková.

Sdružení Tulipán bylo založeno v rámci projektu „Podpora osob se zdravotním postižením“. V současné době provozuje chráněnou dílnu, kde je zaměstnáno kolem 20 lidí se změněnou pracovní schopností . 

I já zde každoročně vybírám drobné pozornosti zhotovené  lidmi, kteří mají se svým zdravotním postižením jen malou naději získat zaměstnání v běžné firmě. Dělám to nejen proto, že vím, jak je pro dílnu důležité mít odběratele svých produktů. Dělám to také proto, že drobnosti z TULIPANu přinášejí několikanásobnou radost. Při nákupu dávají dobrý pocit podpory užitečné věci a hezký pocit z radosti prodávajících, že je o jejich výrobky zájem. A při obdarování přinesou radost potřetí.

Výnos z vánočních prodejů   se  podle Marcely  Adamičkové letos přiblížil ke 30 tisícům. “Využijeme je na podporu  udržení pracovních míst v tomto zařízení,“ dodala Adamičková.

A to je důvod, proč budu příště zase nakupovat v TULIPANu.

J. Kočárková

28.02. 2020

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s šířením koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Tuni360v15-www
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání