pátek 28. únor 2020   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Archiv > Nadace Preciosy nadělila stipendia

Nadace Preciosy nadělila stipendia

IMG_1021b.jpg

Nadané studenty Technické univerzity v Liberci letos již po třinácté  podpořila Nadace Preciosy, když jim dnes  rozdělila stipendia v celkové výši 259 tisíc korun. Z 59 žadatelů vybrala stipendijní rada 50 stipendistů ze všech fakult a z Ústavu zdravotnických studií TUL.  Nejvíce žádostí (30) podali studenti fakulty strojní.

Rozhodnutí o přidělení stipendia předali vybraným studentům výkonný  ředitel Nadace Preciosa Ivo Schötta a prorektor TUL Jiří Kraft. Kriteria pro přidělení stipendia byla stejná jako v předchozích letech, tedy  prospěch a studijní zaměření.  Výše stipendií se pohybuje od tří do dvanácti tisíc korun. Nejvyšší dvanáctitisícové stipendium získal  student doktorského studia Václav Klíma z fakulty strojní.

„Vedení TUL si podpory nadaných studentů ze strany Preciosy velmi váží. Oceňuji,  že i v době ekonomicky nepříznivé Nadace Preciosy celkovou částku určenou pro stipendia našich studentů nesnížila. Je vidět, že Preciosa je silný a stabilní podnik. Věřím, že bude pokračovat i v budoucnu,“ řekl prorektor TUL Jiří Kraft.

Seznam vybraných studentů včetně výše přiděleného stipendia je zveřejněn na úřední desce Technické univerzity v Liberci. Důležitou informací pro studenty je, že přidělením stipendia jim nevznikají vůči Preciose žádné závazky.

Pro podporu nadaných studentů vyčlenila Preciosa ze svého zisku letos stejně jako vloni celkem  300 tisíc korun. Nerozdělená částka bude vyplacena jako odměna za nejlepší závěrečné studentské práce, případně jako jednorázové stipendium.

Na stipendiích  pro studenty TUL vyplatila Nadace Preciosy celkem již více než 2,5 milionu korun. Podporuje především studenty, o které má zájem její  zřizovatel- jablonecká společnost Preciosa.  „To znamená samozřejmě především o strojaře zaměřené na sklářské stroje, ale také designery a mechatroniky zejména se zaměřením na elektrotechniku.  Potřebujeme ale také zdatné obchodníky a manažery, a proto máme zájem o absolventy ekonomických oborů. Vzhledem k tomu, že Preciosa disponuje největší výzkumnou kapacitou v České republice, najdou u nás uplatnění také absolventi přírodovědných oborů, “ řekl Ivo Schötta.

Preciosa je jedním z nejvýznamnějších sklářských výrobců. Devadesát procent objemu své produkce vyváží do celého světa. O  absolventy Technické univerzity v Liberci má podle Schötty trvalý  zájem.

J. Kočárková

28.02. 2020

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s šířením koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Tuni360v15-www
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání