pátek 28. únor 2020   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Archiv > Na žádost rektora mimořádně zasedne senát TUL

Na žádost rektora mimořádně zasedne senát TUL

O mimořádné zasedání Akademického senátu Technické univerzity v Liberci požádal  rektor TUL Vojtěch Konopa. Na základě jeho žádosti a podle čl. 2 (5)b Volebního a jednacího řádu akademického senátu svolal  předseda  Zdeněk Plíva  mimořádné zasedání AS TUL na úterý 15. prosince  2009. Jednání se uskuteční od 9:00 hodin v zasedací  místnosti Informačního centra TUL.

Požádat předsedu  o mimořádné zasedání akademického senátu umožňuje rektorovi zákon. Já jsem tak učinil na základě žádosti předsedy Akademického senátu Fakulty strojní TUL. Důvodem je  akutní potřeba schválit nový volební řád fakulty po včerejší neúspěšné volbě děkana,“ uvedl profesor Vojtěch Konopa.  Zdůraznil, že volební období končí současnému děkanu Petru  Loudovi k 31. lednu 2010.

Připomeňme, že volby kandidáta na děkana proběhly včera na  fakultě strojní, přičemž ani jeden ze dvou kandidátů nezískal  potřebných deset hlasů  z osmnáctičlenného  senátu. Dosavadní volební řád FS TUL neumožnil volby opakovat, a je proto nutné vyhlásit volby nové.

Nový volební řád senátoři projednali a schválili hned včera po neúspěšných volbách.  Je  v podstatě identický s volebním řádem při volbě rektora. Návrh nového volebního řádu podle  zákona předloží Akademickému  senátu TUL děkan fakulty,“ informoval předseda AS FS TUL Pavel Němeček, s tím, že  Akademický senát  FS TUL potom vyhlásí nové volby kandidáta na děkana.

Program mimořádného zasedání AS TUL:

1. Kontrola zápisu ze dne 10. 11. 2009

2. Změna statutu TUL

3. Změna jednacího řádu FS

4. Různé

Zasedání senátu je veřejné.

J. Kočárková

28.02. 2020

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s šířením koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Tuni360v15-www
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání