Studentka TUL zvítězila v Týdnu nápadů Jablonexu

Velký úspěch sklidila Technická univerzita v Liberci v soutěžním workshopu "Týden nápadů" jabloneckého Jablonexu. Studentka designu Markéta Janků ze 3. ročníku Fakulty textilní TUL dostala 1. cenu za originální party set.

Jablonex  odměnil vítězku mimo jiné návštěvou módního veletrhu Bijorhca v příštím roce v Paříži. Speciální cenu přiřkla porota Lucii Mužíčkové ze 2. ročníku Fakulty textilní TUL. Uspěla s kolekcí ozdobných obojků a vodítek pro psy.

"Týdne nápadů se zúčastnilo pět uměleckých škol z Jablonecka a Liberecka. Konkrétně SUPŠ a VOŠ v Jablonci nad Nisou, SUPŠ sklářská v Železném Brodě, SŠ řemesel a služeb v Jablonci nad Nisou a katedra designu FT TUL v Liberci," uvedl mluvčí Jablonexu Lukáš Jankovský. Dodal, že vítězné práce budou vystaveny asi měsíc v prodejně Jablonexu na Mírovém náměstí v Jablonci nad Nisou. Zároveň budou zařazené do výrobního programu.

Nultý ročník workshopu "Týden nápadů" prohloubil spolupráci silného průmyslového uskupení s uměleckými školami. Studentům ukázal možnosti společnosti Jablonex a nabídl mladým talentům možnost realizace projektů. Účastníci workshopu zpracovávali témata "Orientální ozdoba pro ženu třetího tisíciletí," "I domácí mazlíček si zaslouží odměnu," "Mobil můj praktický společník," "Moje bota můj bod ve středu vesmíru aneb začínáme se zdobením od země," "Použití perlí a perliček na jiných aplikacích než bižuterních," "Vytvoření jakékoliv interiérové ozdoby," "Mozaika ze skleněných čtverečků," "Návrh na způsob prezentace  kolekce perlí" a "Volné téma."

"Mám radost z úspěchu, ale pro porotu to byla těžká volba. Je tu více vynikajích prací. Asi nejdůležitější pro studenty bylo jejich první setkání s průmyslem a náročnými požadavky kvality," zhodnotila odborná asistentka katedry designu FT TUL Ludmila Šikolová.

PARTY SET: "Moje objekty ze skleněných perlí a kovových komponentů nejen elegantně zdobí sklenice, ale jejich hlavní úlohou je rozlišit jinak stále se pletoucí majitele nápojů. Jednoduše si každý vybere svoji oblíbenou barvu a ta ho v podobě kinetického objektu umístěného na skleničce bude celou party provázet, případně může být snadno sundán a ponechán na místě majitele. Samozřejmě nesmí chybět na všudypřítomných lahvích. Pro úplný začátek se nesmí zapomenout ani na jmenovky, které se lehce přichytí do "příbuzných" objektů. Lze tak označit i svoji oblíbenou židli nebo lampičku," popsala vítězka Markéta Janků. Dodala, že při práci využila dostupné materiály firmy Jablonex Group. Vytvořená sada posloužila jako vzorek tvarově i barevně. Vzniklá řada proto může být doplněna o další barevné a velikostní kombinace.

Pavel Smrž

Zůstaň v kontaktu s univerzitou

T-UNI Univerzitní časopis /
University Magazine

Nepřehlédněte
tipy redakce

Loni si velkou pozornost vysloužila přednáška zakladatele a CEO úspěšného start-upu Tanganica Filipa Svárovského.

JobTUL Days no. 2. Rezervujte si termín 6. listopadu 2024

První ročník veletrhu JobTUL Days byl velmi úspěšný, a tak jsme se s chutí pustili do příprav dalšího. V tuto chvíli máme termín a více než čtyři desítky registrovaných firem napříč obory. JobTUL Days budou opět největším veletrhem pracovních...

6. 6. 2024 | Události | 232