T-UNI: Online zpravodaj Technické univerzity v Liberci

Konference s mezinárodní účastí
Účastníci konferenci hodnotili s uznáním

Využití biomechaniky v oblasti rekonstrukční chirurgie a dermatologie bylo hlavním tématem první mezinárodní konference, která se konala v květnu v Praze. Akci pořádala katedra mechaniky, pružnosti a pevnosti Fakulty strojní TU v Liberci v květnu t.r. v Praze. Záštitu nad konferencí převzala i Česká společnost pro biomechaniku (ČSB).


Propojit zkušenosti chirurgů se znalostmi a zkušenostmi inženýrů biomechaniků a  najít  nová nevyřešená témata z oblasti klinické praxe tak, aby došlo ke zlepšení kvality života pacientů,“ bylo tématem diskusí lékařů a techniků, uvedl Lukáš Čapek, organizátor konference.

Z řad zahraničních odborníků byli na konferenci zastoupeni především profesoři Gurtner (Stanford, USA),  Ogawa a Akimoto (Nippon Medical School, Japan) a p Umut Tekin (Univi of Kirikkale, Turkey), z řad českými odborník např. profesorka Hercogová (Nemocnice Bulovka), profesoři Lukáš (TUL) a Ďoubal (LF HK, UK).  
 
Akce se nesla v komornějším duchu a diskuse účastníků přinesly témata pro další spolupráce účastníků, například v  oblasti mechanobiologie keloidů. „ S kolegy z katedry netkaných a nanovlákenných materiálů Fakulty textilní TUL jsme se dohodli na dalším pracovním setkání o budoucí spolupráci v oblasti využití nanovlákenných materiálů pro reparativní medicínu kůže,“ doplnil MUDr. Dzan, který se podílel v zastoupení Nemocnice Liberec na spoluorganizaci akce.

Další ročník konference bude spojen s kongresem Evropské společnosti pro biomechaniku, který organizuje ČSB v roce 2015 v Praze, a bude organizován jako samostatná doprovodná akce s vlastním programem.

Více na:  http://huskien.tul.cz/

I. Lukášová

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE

Další články v rubrice


Nejbližší akce

25
01 | 2022
úterý

Den otevřených dveří Fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické TUL_ONLINE!

Své prostory a studijní programy představí zájemcům Fakulta přírodovědně-humanitní a pedagogická TUL. KDY: Úterý 25. ledna 2022 Pouze online. Více na facebooku fakulty.

26
01 | 2022
středa

Den otevřených dveří Fakulty mechatroniky, informatiky a mezioborových studií TUL

Své studijní programy, výhody studia a možnosti uplatnění absolventů představí Fakulta mechatroniky, informatiky a mezioborových studií TUL. KDY: středa 26. ledna 2022, 10 hodin KDE: aula, budova G, Univerzitní náměstí 1, Liberec

01
02 | 2022
úterý

Den otevřených dveří Fakulty strojní TUL

Studijní programy, laboratoře nebo studentský závodní tým mohou poznat všichni, kdo dorazí na den otevřených dveří Fakulty strojní TUL. KDY: úterý 1. 2. 2022, od 9.30 hodin KDE: aula budovy G a laboratoře fakulty strojní, Univerzitní náměstí 1,...

Zůstaň v kontaktu s univerzitou

T-UNI Univerzitní časopis /
University Magazine

Nepřehlédněte
tipy redakce

correct-2.jpg

Jedinečný displej absolventa TUL boduje ve světě. »Vidí« lépe

Firma CREAL absolventa TUL Tomáše Sluky je čtvrtým nejlepším startupem Švýcarska. Úspěch má díky vývoji jedinečného displeje pro zařízení s rozšířenou realitou, v němž může oko zaostřovat jako v reálném světě. Nový displej dává rozšířené realitě...

4. 1. 2022 | Lidé | 645