T-UNI: Online zpravodaj Technické univerzity v Liberci

Kandidátem na rektora byl zvolen Zdeněk Kůs
Předseda AS TUL Zdeněk Plíva blahopřeje Zdeňkovi Kůsovi ke zvolení

Kandidátem na rektora dnes Akademický senát Technické univerzity v Liberci v tajných volbách přesvědčivě zvolil dosavadního rektora TUL profesora Zdeňka Kůse. Hlasovalo pro něj 16 z 19 přítomných senátorů.

Ke zvolení mu přitom stačilo 11 hlasů. To je nadpoloviční většina z celého 21tičlenného senátu.

Je to silný mandát a já děkuji akademickému senátu za tak výraznou podporu. Po téměř čtyřech letech mohu zodpovědně říci, že naši spolupráci hodnotím vysoce pozitivně. V zásadních věcech jsme se vždy dohodli ve prospěch univerzity. Bez výrazné podpory senátu  žádný rektor nic nezmůže, nám se společně mnohé podařilo,“ řekl rektor.

Profesor Kůs je v pořadí devátým rektorem v historii naší univerzity. Pokud ho do funkce jmenuje prezident republiky, ujme se nejvyšší akademické funkce pro své druhé volební období s účinností od 1. února 2014.

Jsem rád, že mohu pokračovat ve své práci. Čtyřleté volební období se může zdát poměrně dlouhé, pro realizaci velkých projektů ale nestačí. Čeká na mne ještě hodně práce, především v investicích. Potom, co jsme uvedli do života největší projekt v naší historii, centrum pro nanomteriály, musíme ještě  dostavět budovu „G“ a dokončit rekonstrukce dalších objektů. Jsem rád, že naše univerzita je již prakticky bezbariérová, chci ale ještě vybudovat denní klub pro studenty a mateřskou školku, která bude sloužit především dětem našich mladých vědeckých pracovníků i studentů. V plánu mám síť koláren, další parkoviště a máme připravený projekt na kultivaci lesa za budovami „C“ a „L. Vznikne zde lesopark vhodný pro procházky, stejně jako na návrší za budovou „G“,“ připomněl profesor Kůs to, co prezentoval před akademickou obcí ve svém volebním programu.

Podle Kůse získala univerzita výstavbou Ústavu pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace špičkové zázemí pro vědeckou práci. Vedení se nyní podle něj mimo jiné soustředí na to, aby do Liberce přišli perspektivní vědečtí pracovníci i studenti, a to nejen z České republiky. 

Chci také pokračovat v budování silnějších vazeb s Krajským úřadem a statutárními městy Libercem a Jabloncem nad Nisou. Těším se, že v naší nové aule budeme pořádat i různé veřejné kulturní akce – koncerty, besedy a divadelní představení. Chtěl bych, aby se výrazně posílila role univerzity jako přirozeného centra celého kraje,“ řekl profesor Kůs.

J. Kočárková

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE

Další články v rubrice


Nejbližší akce

25
01 | 2022
úterý

Den otevřených dveří Fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické TUL_ONLINE!

Své prostory a studijní programy představí zájemcům Fakulta přírodovědně-humanitní a pedagogická TUL. KDY: Úterý 25. ledna 2022 Pouze online. Více na facebooku fakulty.

26
01 | 2022
středa

Den otevřených dveří Fakulty mechatroniky, informatiky a mezioborových studií TUL

Své studijní programy, výhody studia a možnosti uplatnění absolventů představí Fakulta mechatroniky, informatiky a mezioborových studií TUL. KDY: středa 26. ledna 2022, 10 hodin KDE: aula, budova G, Univerzitní náměstí 1, Liberec

01
02 | 2022
úterý

Den otevřených dveří Fakulty strojní TUL

Studijní programy, laboratoře nebo studentský závodní tým mohou poznat všichni, kdo dorazí na den otevřených dveří Fakulty strojní TUL. KDY: úterý 1. 2. 2022, od 9.30 hodin KDE: aula budovy G a laboratoře fakulty strojní, Univerzitní náměstí 1,...

Zůstaň v kontaktu s univerzitou

T-UNI Univerzitní časopis /
University Magazine

Nepřehlédněte
tipy redakce

correct-2.jpg

Jedinečný displej absolventa TUL boduje ve světě. »Vidí« lépe

Firma CREAL absolventa TUL Tomáše Sluky je čtvrtým nejlepším startupem Švýcarska. Úspěch má díky vývoji jedinečného displeje pro zařízení s rozšířenou realitou, v němž může oko zaostřovat jako v reálném světě. Nový displej dává rozšířené realitě...

4. 1. 2022 | Lidé | 645