pátek 30. říjen 2020   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt

Na sto pedagogů, metodiků a lektorů cizího jazyka z českých  vysokých škol i ze zahraničí – ze Slovenska, z Německa, Ukrajiny a Turecka přijede ve dnech 21. - 22. listopadu na mezinárodní konferenci věnovanou problematice výuky cizích jazyků v terciární sféře, kterou pořádá katedra cizích jazyků Ekonomické fakulty TUL.

Na programu je aktuální otázka, jak připravit jazykově dobře vybavené absolventy vysokých škol pro globalizující se a konkurenčnímu boji vystavený pracovní trh. A to především v souvislosti s nedostatečnými jazykovými znalostmi absolventů středních škol.

Inovace stávajících sylabů, aktualizace metod jazykového vzdělávání, zapojení moderních informačních technologií do výuky, standardizace jazykového vzdělávání a jeho výstupů, to všechno jsou výzvy, na které se pokusí konference najít odpovědi. Odborné setkání umožní účastníkům sdílet své zkušenosti, podněty a návrhy řešení konkrétních problémů, iniciuje diskuzi založenou na poznatcích z praxe a poskytne informace o nejnovějších trendech v odborném jazykovém vzdělávání. Slibná je i účast významných vydavatelů jazykových učebnic a odborné literatury (Cambridge University Press, CornelsenSchulverlage GmbH, Fraus, Hueber,ILC Czechoslovakia,Klett, Langenscheidt, Macmillan).

Konference je pořádána v rámci projektu IMPACT (Inovace, metodika a kvalita jazykového vzdělávání a odborného vzdělávání v cizích jazycích v terciární sféře v ČR) podpořeného z prostředků Evropského sociálního fondu, na kterém spolupracují jazyková pracoviště  z Masarykovy univerzity v Brně, Technické univerzity v Liberci, Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové a Česká a slovenská asociace jazykových center na vysokých školách.

Více informací ke konferenci, k jednotlivým odborným sekcím a podrobnému programu celé akce naleznete na adrese: http://impact.ef.tul.cz/index.php?lang=cs.

Irena Vlčková
(koč)

24.09. 2020

KORONAVIRUS – OPATŘENÍ A NAŘÍZENÍ

!!! Vedení školy aktualizuje opatření a nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. AKTUÁLNÍ INFORMACE NAJDETE NA WEBU ŠKOLY ZDE !!!

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Tuni360v15-www
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání