Na sto pedagogů, metodiků a lektorů cizího jazyka z českých vysokých škol i ze zahraničí – ze Slovenska, z Německa, Ukrajiny a Turecka přijede ve dnech 21. - 22. listopadu na mezinárodní konferenci věnovanou problematice výuky cizích jazyků v terciární sféře, kterou pořádá katedra cizích jazyků Ekonomické fakulty TUL.
Na programu je aktuální otázka, jak připravit jazykově dobře vybavené absolventy vysokých škol pro globalizující se a konkurenčnímu boji vystavený pracovní trh. A to především v souvislosti s nedostatečnými jazykovými znalostmi absolventů středních škol.
Inovace stávajících sylabů, aktualizace metod jazykového vzdělávání, zapojení moderních informačních technologií do výuky, standardizace jazykového vzdělávání a jeho výstupů, to všechno jsou výzvy, na které se pokusí konference najít odpovědi. Odborné setkání umožní účastníkům sdílet své zkušenosti, podněty a návrhy řešení konkrétních problémů, iniciuje diskuzi založenou na poznatcích z praxe a poskytne informace o nejnovějších trendech v odborném jazykovém vzdělávání. Slibná je i účast významných vydavatelů jazykových učebnic a odborné literatury (Cambridge University Press, CornelsenSchulverlage GmbH, Fraus, Hueber,ILC Czechoslovakia,Klett, Langenscheidt, Macmillan).
Konference je pořádána v rámci projektu IMPACT (Inovace, metodika a kvalita jazykového vzdělávání a odborného vzdělávání v cizích jazycích v terciární sféře v ČR) podpořeného z prostředků Evropského sociálního fondu, na kterém spolupracují jazyková pracoviště z Masarykovy univerzity v Brně, Technické univerzity v Liberci, Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové a Česká a slovenská asociace jazykových center na vysokých školách.
Více informací ke konferenci, k jednotlivým odborným sekcím a podrobnému programu celé akce naleznete na adrese: http://impact.ef.tul.cz/index.php?lang=cs.
Irena Vlčková
(koč)
Další články v rubrice

V podnikatelské misi ministra Hladíka do Japonska má své zastoupení také TUL
Tématem, se kterým zástupkyně a zástupci 18 český podniků a institucí odletěli minulou sobotu do Japonska, je udržitelná ekonomika. Roman Knížek, vedoucí katedry hodnocení textilií Fakulty textilní TUL, jako zástupce liberecké univerzity, do mise...
Z ústavu jsme vybudovali moderní fakultu. Profesor Cvachovec uzavírá svoji osmiletou misi
Profesor Karel Cvachovec stál osm let v čele Fakulty zdravotnických studií Technické univerzity v Liberci – byl jejím prvním děkanem a zároveň jednou z klíčových postav jejího vzniku. Pod jeho vedením se fakulta proměnila v moderní a respektované...

Jak technologie mění výuku (nejen) geografie. DigiGeo 2025
Desítkám učitelů i studentů jsme na jedinečné konferenci DigiGeo 2025 ukázali možnosti propojení moderního geografického vzdělávání a digitálních technologií. Třídenní konferenci potřetí pořádala katedra informatiky a didaktiky informatiky Fakulty...