Používáme cookies. Z důvodu zkvalitňování potřebujeme vědět, o které články mají návštěvníci zájem.

TUL hostí oblíbenou PechaKucha Night. Představí vizionáře z regionu

14
čtvrtek
10 | 2021

Inspirujte se vizemi i životní cestu, kterou ušlo dvanáct úspěšných osobností a vizionářů. Jsou sice z regionu, ale tvoří po celém světě. Do budoucnosti svých oborů dají nahlédnout během večera PechaKucha, který hostí Technická univerzita v Liberci a značka 1012+.

Kdy? Čtvrtek 14. října, 19.00 hodin.

Kde? Technická univerzita v Liberci, budova G.

Ve svižném tempu se představí dvanáct hostů. Mezi nimi i Zdeněk Lhotský, známý pro svou tvůrčí činnost v oboru skleněné tavené plastiky, který se podílel na tvorbě monumentálního čtyřtunového sarkofágu pro dánskou královnu, Maja Sztarovics, která svoji globální marketingovou firmu buduje na dálku ze Semil, Saman Saffarian, proděkan FUA TUL se zkušeností z ateliéru nejznámější architekty světa Zahy Hadid, Karel Žídek z turnovského TOPTECu, výzkumného centra, kde vznikly optické součásti vesmírné sondy Solar Orbiter, která už rok putuje ke Slunci nebo Petr Kosek, propagátor dálkových přechodů nalehko.

PechaKucha Night je oblíbená především pro svůj úderný formát – každý řečník má na představení svého tématu jen dvacet fotografií a na každou z nich dvacet sekund.

Japonsko-anglický termín PechaKucha Night v překladu znamená „Noc povídání či tlachů“. Původně se jednalo pouze o setkání architektů, dnes již má záběr širší.

Zůstaň v kontaktu s univerzitou

T-UNI Univerzitní časopis /
University Magazine

Nepřehlédněte
tipy redakce