Používáme cookies. Z důvodu zkvalitňování potřebujeme vědět, o které články mají návštěvníci zájem.

Nechte se inspirovat Severskými udržitelnými městy

03
čtvrtek
09 | 2020

Architekti ve Skandinávii přišli na mnohá chytrá řešení, jež mohou usnadnit a zpříjemnit život ve městech. Přijďte se inspirovat do Krajské vědecké knihovny vybranými projekty na výstavu Severská udržitelná města.

Vernisáž se koná ve čtvrtek 3. září od 17 hodin za účasti velvyslanců Dánska, Finska, Norska, Švédska a honorární
konzulky Islandu.

Tématem putovní expozice jsou konkrétní projekty z uvedených zemí vedoucí k udržitelnému rozvoji měst. Tyto
projekty jsou rozděleny do pěti kategorií: Zdravé město, Odolné město, Město mobility, Nízkouhlíkové město a Město cirkulární ekonomiky.

Vernisáž inspirativní výstavy, jež zůstane v Liberci pod dobu jednoho měsíce, doprovodí přednáška Dana Merty, historika umění, ředitele

Galerie Jaroslava Fragnera a zároveň doktoranda Fakulty umění a architektury TUL. "Severská architektura je dnes jednou z těch, které jsou maximálně šetrné a udržitelné. Snaží se vést s krajinou nebo i městskou krajinou dialog. Pro Českou republiku je důležité ukázat přístupy těchto skandinávských zemí," uvedl Dan Merta.

Zůstaň v kontaktu s univerzitou

T-UNI Univerzitní časopis /
University Magazine

Nepřehlédněte
tipy redakce

IMG_6167_120_ptts.jpg

O post rektora TUL se ucházejí dva kandidáti

Stávající rektor Miroslav Brzezina a Josef Šedlbauer, vedoucí katedry chemie FP TUL, kandidují na rektora Technické univerzity v Liberci. Předseda akademického senátu vyhlásil kandidáty podle harmonogramu voleb dnes odpoledne.

21. 9. 2021 | Univerzita | 562