Používáme cookies. Z důvodu zkvalitňování potřebujeme vědět, o které články mají návštěvníci zájem.

V Liberci startuje Anifilm. Projekce bude i na TUL

06
úterý
10 | 2020

Liberec hostí poprvé Mezinárodní festival animovaných filmů Anifilm. Do Liberce se přesunul po osmnácti ročnících v jihočeské Třeboni. Jeden z promítacích sálů bude i na naší univerzitě.

Festival se uskuteční ve dnech 6. až 11. října.

Novinky ze světa animovaného filmu se představí v mezinárodních soutěžních kategoriích celovečerních, krátkých a studentských animovaných filmů. Tyto tři sekce pak doplňují soutěže abstraktní a nenarativní animace, videoklipů, virtuální reality a počítačových her. Proběhne také soutěž národní animované tvorby – Český obzor.

Jedním ze sedmi promítacích míst (kino Varšava, Cinema City, Liberecký zámek, Lidové sady - sál a Experimentální studio, náměstí Dr. E. Beneše) bude i aula budovy G. Diváci na univerzitě uvidí tři snímky. Drsný povídkový Heavy Metal (6. 10. od 19.00 h.) s písněmi skupin jako jsou Black Sabbath či Nazareth, Syn bílé kobyly (7. 10. od 19.00 h.) od klasika maďarské animace Marcella Jankovice a film Pink Floyd: The Wall (8. 10. od 19.00 h.) nedávno zesnulého režiséra Alana Parkera s nezapomenutelnými animovanými sekvencemi Geralda Scarfeho.

V soutěži celovečerních filmů se představí deset snímků.

Program Anifilmu naleznete zde

Filmy a hry budou hodnotit čtyři tříčlenné mezinárodní poroty. V porotě například zasedne taková osobnost, jakou je slavný americký režisér David Silverman. Režíroval takové animované hity, jako jsou například Simpsonovi nebo Příšerky s.r.o.

Festival chystá také bohatý nesoutěžní filmový program. Na návštěvníky čeká například sekce s názvem Slyšet animaci, která propaguje hlavní téma letošního 19. ročníku festivalu, jímž je hudba a zvuk v animovaném filmu. Diváci se mohou těšit na významné hosty, prezentace, workshopy i koncerty.

Na své si přijdou milovníci kultovního seriálu Simpsonovi, který letos slaví 30 let od svého vzniku a jehož spolutvůrce David Silverman letos zasedne ve festivalové porotě. Své programy představí i ostatní členové festivalových porot.

Diváci se mohou těšit i na Půlnoční animace, což jsou filmy pro otrlé.

Organizátoři festivalu připravili jako vždy také bohatý program pro děti v sekci Animo.  Kurátory připravený filmový program kombinuje populární filmy s čerstvými domácími i zahraničními novinkami.

Dílny animace jsou vyhledávané workshopy, kde si děti pod vedením lektorů mohou vytvořit animovaný film, popřípadě vyzkoušet práci zvukového mistra. Každé festivalové dopoledne se v altánu v Lidových sadech budou konat divadelní představení pro děti.

Festival nabídne také prostor pro prezentaci a hraní soutěžních her a pro projekty virtuální reality, jež si diváci mohou vyzkoušet v Game a VR zóně. Chybět nebudou ani výstavy a koncerty neokoukaných kapel.

Zůstaň v kontaktu s univerzitou

T-UNI Univerzitní časopis /
University Magazine

Nepřehlédněte
tipy redakce