Používáme cookies. Z důvodu zkvalitňování potřebujeme vědět, o které články mají návštěvníci zájem.

Univerzitní Galerie N poprvé součástí Muzejní noci pod Ještědem

25
pátek
06 | 2021

Milovníci nevšedních zážitků se mohou letos poprvé těšit na to, že si v rámci Muzejní noci pod Ještědem budou moci v nezvyklou dobu prohlédnout univerzitní Galerii N v Jablonci nad Nisou.

Naše univerzita se připojila k tradiční akci, jež veřejnosti otevře dveře jedenácti institucí.

V 18 hodin začíná program otevřením výstavy závěrečných studentských prací studijního programu Návrhářství - zaměření Návrhářství skla a šperku a Návrhářství textilu a oděvu BAKALAUREÁTY 2021 s módní přehlídkou vybraných kolekcí oděvů a šperků.

Výstavu Bakalaureáty doplní komentované prohlídky vedené pedagogy Katedry designu.

V průběhu večera mezi 19. a 22. hodinou bude probíhat workshop ve školních dílnách katedry designu. Zájemci si budou moci prohlédnout budovu a její zázemí, v níž se Galerie N nachází. Díky workshopu s pedagogy katedry si návštěvníci budou moci vyzkoušet i zajímavý tvůrčí proces, který škola studentům nabízí.

Galerie N je univerzitním výstavním prostorem Katedry designu Fakulty textilní na Technické univerzitě v Liberci. Galerie prezentuje díla studentů, pedagogů Katedry designu a dalších vysokých škol a výtvarníků z mnoha uměleckých oblastí.

Galerie N, Jehlářská 14/520 Jablonec nad Nisou, 466 01 Telefon: +420 485 354 447 E-mail: galerie.n@tul.cz

Zůstaň v kontaktu s univerzitou

T-UNI Univerzitní časopis /
University Magazine

Nepřehlédněte
tipy redakce

IMG_6167_120_ptts.jpg

O post rektora TUL se ucházejí dva kandidáti

Stávající rektor Miroslav Brzezina a Josef Šedlbauer, vedoucí katedry chemie FP TUL, kandidují na rektora Technické univerzity v Liberci. Předseda akademického senátu vyhlásil kandidáty podle harmonogramu voleb dnes odpoledne.

21. 9. 2021 | Univerzita | 562