Výstava katedry designu Znovu spolu zůstane v Galerii N déle

27
pátek
01 | 2023

Katedra designu Fakulty textilní TUL prodloužila o čtrnáct dní výstavu v Galerii N nazvanou Znovu spolu. Výstava představuje tvorbu sklářského výtvarníka a pedagoga Martina Hlubučka a některých jeho žáků.

Poslední možnost prohlédnout si výstavu bude 27. ledna 2023.

Do té doby se návštěvníci mohou zúčastnit i komentované prohlídky. Uskuteční se v sobotu 14. ledna 2023 od 15 hodin.

Martin Hlubuček provede návštěvníky výstavou a seznámí je nejenom s vlastními autorskými díly, ale také s tvorbu svých bývalých studentů. Koncept výstavy je založen na prezentaci produktů (převážně) ze skla, které vznikaly pod jeho výtvarným vedením. Současné však ukazuje aktuální tvorbu vystavujících.

Návštěvníci tak mají možnost detailněji poznat systém vzdělávání v umělecké a designérské oblasti, úlohu učitele-umělce a míru jeho vlivu na další profesní kariéru studentů.

Vystavující: Radek Brezar, Alena Ehrenbergerová (roz. Hesounová), Lenka Herbová, Martin Hlubuček, Eva Horáčková (roz. Pavlíková), Filip Jurný-Vojta, Rebeka Krsková, Zuzana Kynčlová, Eliška Lhotská, Jiří Štencl, Marie Vlková (roz. Cvrčková).

Zůstaň v kontaktu s univerzitou

T-UNI Univerzitní časopis /
University Magazine

Nepřehlédněte
tipy redakce

IMG_1084 - kopie.JPG

Ministr Balaš si od nás odvezl zápisník plný podnětů

Přebujelá administrativa MŠMT, rozpočet vysokých škol, zdlouhavá komunikace mezi resortem školství a Národním akreditačním úřadem nebo neodpovídající režie v projektech. To byla jen část námětů setkání ministra školství Vladimíra Balaše s rektorem...

2. 2. 2023 | Univerzita | 47
IMG_1106 - kopie.JPG

Jan Stolín je novým děkanem FUA

Dnes převzal od rektora Miroslava Brzeziny jmenovací dekret a také skleněné fakultní žezlo. Fakultu umění a architektury TUL povede od této středy následující čtyři roky.

31. 1. 2023 | Univerzita | 332